Komunikaty UWAGA!

KOMUNIKATY

Uwaga!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujÄ™, że dziÅ› zostaÅ‚a uruchomiona caÅ‚odobowa bezpÅ‚atna infolinia dla dzieci, mÅ‚odzieży, rodziców i nauczycieli. Każda mÅ‚oda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpÅ‚atny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doÅ›wiadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
InfoliniÄ™ prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum PoszukiwaÅ„ Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta zostaÅ‚a wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

UWAGA!
Informacja przesłana przez Państwowy Inspektorat Sanitarny dotycząca pedikulozy czyli wszawicy oraz wspomagające materiały edukacyjne.

RównoczeÅ›nie informujemy, że dziaÅ‚ania profilaktyczne na terenie szkoÅ‚y podejmie pielÄ™gniarka szkolna. Przeprowadzone zostanÄ… kontrole higieniczne.

Informacja Państwowego Inspektoratu Sanitarnego

załączniki:

1.Pedikuloza czyli co Twoje dziecko może mieć na głowie
2.Stanowisko MZ w sprawie wszawicy
3.Jak zapobiegać wszawicy
4.Wszawica

WYPRAWKA  UCZNIA PIERWSZEJ KLASY

UWAGA!

Informujemy Rodziców, że szkoÅ‚a uczestniczy w programach:
"Szklanka Mleka" oraz " Owoce i warzywa w szkole"

UWAGA!

Rodzicu, zapoznaj siÄ™ siÄ™ z wynikami
EWALUACJI WEWNĘTRZNEJ

"Bezpieczne posługiwanie się komputerem
i jego oprogramowaniem"

SPRAWA -TORNISTER

Szanowni Rodzice!
Zbyt ciężki tornister może zaburzyć prawidÅ‚owy rozwój krÄ™gosÅ‚upa dziecka. Należy zwrócić uwagÄ™, iż na wagÄ™ tornistra z zawartoÅ›ciÄ… nie skÅ‚ada siÄ™ tylko waga pustego tornistra i waga podrÄ™czników, zeszytów i zeszytów ćwiczeÅ„.
Na wagÄ™ tÄ… skÅ‚adajÄ… siÄ™ także przybory szkolne, przybory do zajęć plastycznych, a także przedmioty, które nie sÄ… zwiÄ…zane z naukÄ… (zabawki, przenoÅ›ne gry komputerowe, albumy ze zdjÄ™ciami, butelki z napojami itp.). Bardzo czÄ™sto wÅ‚aÅ›nie wszystkie te dodatkowo noszone przedmioty wpÅ‚ywajÄ… na przekroczenie wÅ‚aÅ›ciwej wagi szkolnego tornistra.

Drodzy Rodzice!
Zadbajcie o to, aby Wasze dzieci nie uginały się pod ciężarem szkolnego tornistra!

Należy zwrócić szczególnÄ… uwagÄ™ na:
- wagÄ™ pustego tornistra
- szerokie, regulowane szelki
- usztywnionÄ…, przylegajÄ…cÄ… do pleców Å›ciankÄ™
- dodatkowe zapęcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej
- codziennie kontrolować zawartość tornistrów i eliminować zbÄ™dne przedmioty
- symetrycznie rozkładać ciężar
- kupować zeszyty w miękkich oprawach
- zwracać uwagę na noszenie tornistra na obu ramionach

Wielkopolski PaÅ„stwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

SzkoÅ‚a Podstawowa nr 4 w Jarocinie zgodnie z rozporzÄ…dzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2012 r. w sprawie bezpieczeÅ„stwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkoÅ‚ach i placówkach (Dz. U. 03.6.69 ze zmianami) zapewnia w pomieszczeniach szkoÅ‚y wszystkim uczniom możliwość pozostawienia części podrÄ™czników i przyborów szkolnych. Uczniowie klas pierwszych korzystajÄ… również z tej możliwoÅ›ci.

dyrekcja szkoły

BEZPIECZNY INTERNET

Cyfrowobezpieczni.pl

Rodzicu!

naucz swoje dziecko bezpiecznego korzystania z Internetu.