Świetlica

Świetlica

>

ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

   Rozpoczął się rok szkolny 2018/ 2019
Witamy wszystkich uczestników świetlicy, a w szczególności pierwszoklasistów.
Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, uśmiechu, radości oraz miłych chwil spędzonych na zajęciach w świetlicy szkolnej.

                                                                            Opiekunowie

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY

Świetlica czynna jest od godziny 6.30 do 17.30

Nasza świetlica

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i odrobienia prac domowych. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. 

Rodzice dzieci korzystających z zajęć świetlicowych nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów. Co u nas słychać?

Kreatywna świetlica

Rozpoczęły się zajęcia świetlicowe. W ich ofercie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie muzycznie i sportowo, plastycznie i programistycznie. Rozwiniemy swoje kompetencje językowe i czytelnicze oraz logiczne myślenie. Będziemy odrabiać zadania domowe, współpracować w grupie, bawić się i relaksować. Zapraszamy do nas serdecznie :-)

wychowawcy świetlicy


Pierwsza pomoc w świetlicy
W czwartek i piątek w naszej świetlicy odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktorami postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia byli Adam Borowiński, Stanisław Hejduk i Dominik Demski z Hufca ZHP Jarocin 28 DSH Desant im. Batalionu Wigry.

Dziękujemy!


"Była sobie... żabka mała..."

Deszczowa pogoda za oknami zachęciła dzieci do wykonania humorystycznych prac plastycznych. :-) Wesołe żabki ucieszyły małych artystów i okazały się przyjemnym akcentem dzisiejszych zajęć świetlicowych


Świetlicowe aktywnościKreatywni pierwszoklasiści wymyśli interesującą zabawę ruchową "Strzały pluszkiem do celu" :-). Okazała się ona przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Spełniała wszelkie standardy bezpieczeństwa i była relaksem po skończonych zajęciach. Gratulujemy pomysłowości naszym rezolutnym Pierwszoklasistom :-)


Kreatywni na 101

  

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w programie edukacyjnym "Kreatywni na 101". Celem Akcji i Konkursu jest rozwój kreatywności, sprawności manualnej oraz umiejętności pracy w grupie wśród uczniów. Teraz z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.


Coraz częściej dzieci przebywające na zajęciach w świetlicy szkolnej korzystają z pobliskiego placu zabaw. Dotleniają organizmy bawiąc się radośnie. Podczas zabaw świetlicowych w pomieszczeniu prym wiedzie, trochę zapomniana, choć nie do końca, skakanka. Radosnej, wiosennej energii można im tylko pozazdrościć.


Wiosna – zajęcia biblioteczne

W naszej świetlicy rozpoczęły się przygotowania do powitania wiosny. Zaprosiliśmy panią Justynę Nawrocką, która przeprowadziła interesujące zajęcia biblioteczne o tematyce wiosennej. Dzieci wysłuchały fragmentów książki „Kubuś Puchatek”, układały puzzle w grupach oraz wspólnie rozwiązywały krzyżówkę.


Życzliwe żarty

Czwartkowe popołudnie w świetlicy szkolnej przebiegło w atmosferze żartów ;-) i uśmiechów :-) na twarzach :-). Odważni śmiałkowie z chęcią opowiadali humorystyczne dowcipy oraz rymowanki, które dotyczyły między innymi szkoły, babci i przysłowiowego Jasia ;-) Dzieci w miłej, życzliwej atmosferze nie tylko słuchały siebie nawzajem, ale relaksowały się po odbytych zajęciach.


Tydzień życzliwości w świetlicy szkolnej 
Życzliwa kodowanka pierwszoklasistów, ślimaczki życzliwości, „Pajęczyna przyjaźni” i plakat


Tydzień życzliwości tuż, tuż

 

Dzisiejsze zajęcia świetlicowe zostały zadedykowane nadchodzącemu niebawem wydarzeniu. Za kilka dni rozpoczynamy w naszej szkole TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. Dziś dzieci wykonywały sympatyczne, papierowe serduszka, które zdobią świetlicę i wywołują zainteresowanie wielu osób. Zachęcamy do wspólnego wykonywania serduszkowych postaci z życzliwymi uśmiechami :-) na twarzach


Karnawałowo-zimowy piątek w świetlicy szkolnej

Dziś przestrzeń świetlicy szkolnej wypełniła radosna "Makarena" i energetyczne hity dyskotekowe, które fantastycznie spożytkowały energię dzieci. Ochłodę przyniosła twórcza realizacja zimowych projektów plastycznych.

Piękne krajobrazy można podziwiać na świetlicowych półkach. Zapraszamy


Świetlica w zimowej szacie

Dziś zima zagościła na dobre w świetlicy szkolnej. Dzieci bawiły się i pracowały zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Były zajęcia plastyczne oraz ruchowe spontanicznie połączone z muzycznymi. Takie miłe, radosne i kreatywne powitanie zimy, która nareszcie zjawiła się i ucieszyła zwłaszcza dzieci.


Piątkowe popołudnie w świetlicy

Kończąc mijający tydzień dzieci przebywające na zajęciach świetlicowych realizowały swoje zainteresowania podejmując różne aktywności.

Było tworzenie łańcuchów choinkowych, kodowanie śnieżynek i choinek oraz zabawy ruchowe w kole i planszowe na stolikach. Tak zakończyliśmy, pracowicie i z humorem, mijający, grudniowy tydzień, który coraz bardziej przybliża nas do Świąt Bożego Narodzenia.


Świetlicowe Mikołajki

6 grudnia podczas zajęć świetlicowych zorganizowano dla dzieci wiele mikołajkowych zabaw. Były tory przeszkód, podawanie butelki, zabawy muzyczne z krzesłami, a wszystkiemu towarzyszyły czerwone czapki i wielka energetyczna radość dzieci.


Świetlicowe Andrzejki

Dziś zgodnie z tradycją zaproszono dzieci do zabaw andrzejkowych. Wróżono sobie imiona przyszłych żon i mężów oraz sprawdzano kto pierwszy wyjdzie za mąż bądź ożeni się. ;-) Te zabawy z przymrużeniem oka sprawiły ich uczestnikom wiele radości i frajdy. ;-) :-) Następnie dzieci przygotowując się do kiermaszu bożonarodzeniowego w naszej szkole przystroiły bombkami dorodną choinkę.


Mikołajkowo - choinkowa świetlica

Dziś dzieci przebywające na zajęciach w świetlicy szkolnej uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Ich tematyka wiązała się bezpośrednio ze zbliżającym się wielkimi krokami Bożym Narodzenie.

Dzieci tworzyły z ogromnym zapałem i według własnych pomysłów św. Mikołajów, ubierały zielone choinki, wycinały śnieżynki. Tym sposobem w świetlicy szkolnej można już cieszyć się bożonarodzeniowym klimatem, który tworzą sympatyczne prace kreatywnych uczniów.


Zabawy z chustą

Dziś dzieci przebywające w świetlicy zaprosiła do wspólnej zabawy pani Justyna Nawrocka bibliotekarka z Biblioteki Publicznej. Przyniosła kolorową chustę animacyjną. Dzieci radośnie bawiły się obok chusty, pod chustą i na chuście. Wszyscy w doskonałych nastrojach wracali do domów.

Serdecznie dziękujemy pani Justyno za uatrakcyjnienie zajęć i radość wspólnej zabawy, której doświadczyliśmy


Świetlicowy teatrzyk kukiełkowy

W dniu dzisiejszym kreatywni uczniowie z klasy II b samodzielnie przygotowali przedstawienie kukiełkowe. Najpierw opracowano tekst wiersza Wiery Badalskiej, następnie wykonano papierowe kukiełki i zaproszono na przedstawienie uczestników zajęć świetlicowych. Materace i stoliki stanowiły scenę, przed którą zgromadziła się publiczność.

Po pięknej inscenizacji wszyscy wielkimi brawami nagrodzili aktorów i ich opowieść o złym smoku, pięknej krakowiance i sprytnym Kubie. Niektóre dzieci zainspirowane twórczością drugoklasistów wykonały kukiełki do swoich ulubionych bajek i wierszy.


Radosne zabawy dla Niepodległej

Po obejrzeniu występów przedszkolaków i wysłuchaniu patriotycznego koncertu muzycznego dzieci, które przyszły do świetlicy na zajęcia, były w doskonałych nastrojach, tryskały energią i humorem. Z przyjemnością brały udział w zabawach przy muzyce zadedykowanych Niepodległej, co podkreślały ich galowe stroje przyozdobione biało - czerwonymi kotylionami.Świetlica patriotycznie

W ramach przygotowań do 100 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości dzieci, podczas zajęć świetlicowych, własnoręcznie wykonały białe orły w złotych koronach oraz kotyliony w barwach narodowych.

Dodać należy, że orle skrzydła miały kształt dziecięcych dłoni, co może być symbolem przywiązania do naszej świętującej Ojczyzny. Uczniowie bardzo chętnie współpracowali w grupie pomagając sobie nawzajem i dumnie prezentowali wykonane prace.


Brawo Wy

Podsumowując swój dwumiesięczny pobyt w szkole pierwszoklasiści wykonali podczas zajęć najpierw zabawne nietoperze, czarownice oraz dynie, a następnie przygotowali kubeczkowe projekty na matach. Pracując w grupach, kreatywnie współpracując odkodowali patriotyczne, biało - czerwone serce oraz barwnego robota.

Wyraźnie widać, iż dzieci podczas zajęć potrafią porozumiewać się zarówno w języku ojczystym, jak i angielskim, nie są im obce umiejętności informatyczne, a przede wszystkim uczą się od siebie nawzajem, a to dalej otwiera drogę do nabywania kolejnych kompetencji kluczowych. Brawo Wy


Jak dbać o zdrowie

Wraz z nadejściem deszczowych i zimnych dni postanowiliśmy przypomnieć naszym dzieciom jak dbać o swoje zdrowie. W minionym tygodniu wychowawcy świetlicy podjęli działania kształtujących nawyki zdrowego stylu życia. Do naszych rozmów o zdrowiu zaprosiliśmy pielęgniarkę szkolną panią Mariolę Nowak-Klarzyńską.


Język angielski w świetlicy

We wtorki, środy i czwartki podczas zajęć świetlicowych bawimy się z językiem angielskim. Poznajemy kraje anglojęzyczne i ich kulturę. Dzieci mają okazję zapamiętać nowe słówka oraz wykazać się posiadaną już wiedzą i umiejętnościami podczas wspólnych gier i zabaw.


Świetlicowa "Lokomotywa"

Podczas popołudniowych zajęć świetlicowych zorganizowano spotkanie z poezją Juliana Tuwima. Była słynna "Lokomotywa" oraz... "Rzepka", którą interpretowano bawiąc się przy tym przednio. Kolejny już raz dzieci przekonały się, że spotkanie z książką może być doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz pogłębianiem wiedzy w klimacie teatralnej dramy. Kto wie może na dywanie świetlicowym debiutowali przyszli aktorzy ?


Fair play

Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej zostały zaproszone do zajęć opartych na rywalizacji - fair play - oczywiście :-) Było budowanie na czas sześciokątnej kostki z klocków - za każdym razem wygrywał ktoś inny, co pozwoliło poczuć smak zwycięstwa wszystkim dzieciom oraz łatwo pogodzić się z mniej satysfakcjonującym wynikiem. Następnie w przestrzeni świetlicy powstał tor przeszkód i rywalizowano w dwóch zespołach, które uzyskały prawie identyczne noty sędziowskie. To było wesołe i sympatyczne, oparte na zabawie, zakończenie całego tygodnia nauki i licznych szkolnych wyzwań.


Jesienny kod

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klasy Ia i Ib wspólnymi siłami odkodowali drzewo. Okazało się, że jest ono barwne zupełnie tak, jak wszystkie, jesienne drzewa. Dzieci pracowały na macie używając kolorowych kubeczków, doskonaląc logiczne myślenie, koncentrację, a nade wszystko współpracę w grupie.


JESIEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Jesień zawitała również w naszej świetlicy. Stała się inspiracją wielu ciekawych prac plastycznych. Podopieczni z wielkim zapałem pracowali zespołowo i indywidualnie. Efekty uwieczniliśmy na wspólnych zdjęciach.

wychowawcy świetlicy


Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania w świetlicy szkolnej - inicjatywa promująca programowanie. U nas był to zakodowany ślimak wg warunków. Kreatywna zabawa doskonaląca znajomość cyfr, logiczne myślenie i bardzo ważną kompetencję jaką jest współpraca w grupie.


Zajęcia świetlicowe

Dzieci przebywające na zajęciach świetlicowych realizują swoje pasje i zainteresowania. Czytają, tworzą prace plastyczne, śpiewają piosenki, grają w piłkę, programują trasy dla Ozobota.

wychowawcy świetlicyDZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ


„Kropka” stała się inspiracją do wielu kreatywnych działań integrujących podopiecznych świetlicy. Najważniejsza była radość i wspólne działanie. Biorąc udział w różnych zajęciach każdy mógł wyrazić swoje umiejętności i talenty.

 

wychowawcy świetlicy


W ramach przygotowań do jutrzejszych obchodów Dnia Kropki pierwszoklasiści obejrzeli w świetlicy szkolnej film o pewnej, nieśmiałej dziewczynce oraz wysłuchali piosenki. Podsumowaniem spotkania były słowa Piotrusia
"zawsze należy wierzyć w siebie i nie zniechęcać się trudnościami",
czego wszystkim zakropkowanym i nie tylko...życzymy