Świetlica

Świetlica

>

ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

   Rozpoczął się rok szkolny 2016/ 2017
Witamy wszystkich uczestników świetlicy, a w szczególności pierwszoklasistów.
Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, uśmiechu, radości oraz miłych chwil spędzonych na zajęciach w świetlicy szkolnej.

                                                                            Opiekunowie

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY

KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIA NA OBIADY

Świetlica czynna jest od godziny 6.30 do 17.30

Nasza świetlica

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. 

Rodzice dzieci korzystających z zajęć świetlicowych nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów.
 

 

W szkole istnieje możliwość spożywania posiłków przygotowywanych przez pracowników kuchni szkolnej dla uczniów i pracowników szkoły.  Posiłki wydawane są na przerwach obiadowych o 11.30, 12.30 i 13.30 Cena jednego obiadu to 2, 50 zł. Opłaty za obiady należy regulować do 10-go dnia każdego miesiąca. 


CO  U NAS SŁYCHAĆ?

ZAJRZYJ I POCZYTAJ! ZDJĘCIA MOŻESZ ZOBACZYĆ
W GALERII 2009-2016 i GALERII NEW pt. ŚWIETLICA


Dzień Matki

Do udziału w zajęciach z okazji "Dnia Matki" połączonych z głośnym czytaniem, pani Justyna Nawrocka zaprosiła 26 maja wychowanków świetlicy. Na wstępie dzieci wysłuchały opowieści o Franklinie i jego mamie, potem same ochoczo opowiadały o swoich mamach. Dzieci bardzo chętnie układały akrostyk, czyli dobierały wyrazy do pierwszych liter wyrazu mamusia i na podstawie tego zadania, jednogłośnie stwierdziły, że wszystkie mamy są: miłe, atrakcyjne, mądre, uczynne, super, inteligentne i ambitne. Na zakończenie zajęć każdy wykonał laurkę i korale dla swojej mamy.

E. Kraszkiewicz, A. Litke


Majowo - czerwcowe świętowanie

 

Niebawem swoje święta obchodzić będą mamusie i tatusiowie, najbliższe wszystkim dzieciom osoby. Przygotowując się do tych ważnych dni, dzieci przebywające na zajęciach świetlicowych, wykonały stosowne prace.

Dominowały serca i kwiaty, bo to one są symbolami miłości i wdzięczności wszystkich pociech do swoich rodziców. Świąteczną, a jednocześnie słoneczną wystawę prac dzieci można podziwiać przy wejściu do świetlicy szkolnej.

G. Tobolska, R. Ołtarzewska


Nie ma jak książka

Bardzo miłą niespodziankę wychowankom przebywającym w świetlicy zrobiła Pani Barbara Piętka. Do wspólnego i pięknego czytania nasz gość wybrał lekturę "Nie płacz koziołku", która uczy nas jak ważne w życiu okazują się przyjaźń, chęć współpracy i pomoc drugiemu człowiekowi.

Za rozbudzenie mody na czytanie wśród dzieci tak, by czytanie stało się potrzebą, nawykiem, przeżyciem i przyjemnością oraz mile spędzony wspólnie czas - Dziękujemy

E. Kraszkiewicz, A. Litke


Wiosno wróć!

Niesprzyjająca aura za oknami, niskie temperatury i brak kwiatów w ogródkach wykreowały popołudniowe zajęcia w świetlicy szkolnej. Dziewczynki postanowiły same zabawić się w wiosnę i wykonały piękne, kolorowe kwiaty z barwnej bibuły.

Być może to zachęci prawdziwą Panią Wiosnę do pokazania nam wszystkim swoich soczyście zielonych, pachnących, majowych skarbów. Czekamy z niecierpliwością :-)

G. Tobolska B. Zdunek


Majowo – biało-czerwono


Majowe święta zostały zaakcentowane w świetlicy szkolnej. Dzieci wykonały stosowne prace. We wspólnych rozmowach podkreślono szacunek dla symboli narodowych oraz dla polskiej przeszłości. Wzbudzanie takich uczuć jest bardzo ważne wśród młodego pokolenia.

I. Woźnica, G. Tobolska, R. Ołtarzewska


Wiosenne porządki


Dzieci przebywające w świetlicy wiedzą jak ważne jest, by na co dzień dbać o wspólną przestrzeń. Przed zbliżającymi się świętami wielkanocnymi bardzo chętnie posegregowali świetlicowe gry i układanki, odkurzyli półki i stoliki.

A. Litke, V. Sambor


Co wiem o autyzmie?

Dnia 3 kwietnia nasza szkoła zaangażowała się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Akcja miała na celu podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu dziecięcego. Tego dnia również w świetlicy, uczniowie ubrani na niebiesko uczestniczyli w krótkiej pogadance na temat Autyzmu, a następnie wykonali niebieskie kwiatki.

A. Litke, R. Ołtarzewska


Wielkanoc w świetlicy

W świetlicy szkolnej odbyła się pogadanka o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Dzieci wykonały ozdoby z kolorowego papieru.

 

R.Ołtarzewska, G.Tobolska


Wiosenny aerobic w świetlicy szkolnej


Dnia 21 marca dzieci przebywające w świetlicy wzięły udział w zajęciach z aerobicu, które poprowadziły uczennice z klasy IV c. Skoczne rytmy i wesoła muzyka umiliły wszystkim Pierwszy Dzień Wiosny.


B. Zdunek, G. Tobolska


Nie ma jak książka

W dobie komputerów i internetu, książka jest nadal wielkim przyjacielem dzieci... potrafi wzbudzić wiele radości. Tak było podczas zajęć w świetlicy. Koleżanka Julka bardzo chętnie zaprezentowała fragment swojej ulubionej książki "Mój niesforny szczeniak" wywołując na twarzach dzieci zinteresowanie i uśmiech.

A. Litke


Wypatrywanie wiosny

Wychowankowie świetlicy na przyniesionych słoiczkach i butelkach wyczarowali piękne motywy roślinne próbując w ten sposób przywołać wiosnę. Powstałe malowidła zachwyciły wykonawców.                                                                    

E. Kraszkiewicz, A. Litke

 

Zaglądające przez okna do świetlicy promyki słońca, zachęciły dzieci do pracy twórczej. Tak oto piękna Pani Wiosna w towarzystwie przebiśniegów, Calineczki i ptaków na dobre zagościła wśród uczniów, wprawiając wszystkich w radosny nastrój.

G. Tobolska, I. Woźnica, B. Zdunek


Walentynkowa świetlica

14 lutego podczas popołudniowych zajęć w świetlicy szkolnej dzieci wykonywały kartki, których motywem przewodnim były serduszka. W ten sposób przypomniano postać św. Walentego i symbolikę tego sympatycznego święta.

Idąc do domu każdy z uczestników zajęć otrzymał serduszko z papieru oraz słodkiego lizaka w kształcie serduszka...oczywiście.

M. Dawid G.Tobolska


Świąteczne klimaty...

Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej, przygotowując się do zbliżających Świąt Bożego Narodzenia wykonały piękne buty św. Mikołaja, zielone drzewka oraz kolorowały aniołki, choinki i gwiazdki. Pięknymi, własnoręcznie wykonanymi ozdobami przystroiły choinkę, która zgodnie z tradycją stanęła w świetlicy szkolnej tworząc niepowtarzalny, bożonarodzeniowy nastrój.

A. Litke, R. Ołtarzewska, G.Tobolska, I.Woźnica, B. Zdunek


Nie ma jak książka


Mamy nadzieję, że do takiego wniosku dochodzi coraz więcej dzieci. Czytamy i czytajmy, wzbogacajmy swoją wiedzę, swój świat. Na ostatnim jesiennym spotkaniu z „Książkami mojego dzieciństwa – czytam młodszym koleżankom i kolegom” (cykl Samorządu Uczniowskiego) można było posłuchać fragmentu baśni Hansa Chrystiana Andersena „Brzydkie kaczątko”.

I. Woźnica, G. Tobolska


Andrzejki

„Na św. Andrzeja błyska pannom nadzieja” – mówi stare przysłowie.

W piątkowe popołudnie w świetlicy szkolnej zorganizowano wróżby i zabawy andrzejkowe. Dzieci zapoznały się z tradycjami i zwyczajami wieczoru andrzejkowego. Wróżąc z kart poznały swój przyszły zawód, z zaczarowanego serduszka wywróżyły imię swego nowego przyjaciela, a uczestnicząc w zabawie „wychodzenia butów za próg” dowiedziały się, która panna wyjdzie pierwsza za mąż. Wspólna zabawa wprowadziła uczestników w dobry humor i stała się świetną okazją do integracji grupy.

B. Zdunek, R.Ołtarzewska


Odpoczywaj z książką


Podczas kolejnego spotkania z „Książkami mojego dzieciństwa” Maria Gęstwa przeczytała fragment opowieści „Tajemnica zwierząt” z serii – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – której autorami są Martin Widmark i Helena Willis. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zachęciła również do zapoznania się z innymi częściami tej serii.

G. Tobolska, I. Woźnica


Dla Tosi na urodziny

Dnia 14 listopada podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonały kartki urodzinowe dla swojej małej koleżanki Tosi Forszpaniak z Witaszyc. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji "Ogród Marzeń" i 20 listpada obchodzić będzie swoje 4 URODZINY.

G. Tobolska, I. Woźnica


Święto Niepodległości

10 listopada, w przededniu Święta Niepodległości w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dzieci świetlicowych z absolwentem naszej szkoły. Podczas wspólnej pogawędki dzieci poznały historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Miały też okazję zobaczyć mundur i wyposażenie żołnierza z roku 1918. Z dużym zainteresowaniem oglądały rogatywkę, menażkę i manierkę wojskową. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały biało – czerwone flagi, które zostały wyeksponowane na świetlicowej wystawie.


B. Zdunek, R. Ołtarzewska


Tu wszędzie Polska
Kręte ścieżki polskiej historii próbują zrozumieć najmłodsi Polacy, by wiedzieć
„kto ty taki, skąd ty rodem?”.


Na spotkaniu „Książki mojego dzieciństwa” Weronika Cieślak pięknymi słowami poezji ukazała obraz naszej Ojczyzny. Dzieci usłyszały wiersze Władysława Broniewskiego, Czesława Janczarskiego i Tadeusza Kubiaka.

G. Tobolska, I. Woźnica


Wesołe dynie

Na przekór ponuremu nastrojowi, który powoduje jesienna szaruga, dzieci przebywające na zajęciach w świetlicy szkolnej, wykonały wesołe dynie z kolorowego kartonu. Uśmiechnięte, pomarańczowe warzywa okazale prezentują się na wystawce prac. Z pewnością niejednemu poprawią jesienny nastrój :-)

G. Tobolska


"Halloween dla odważnych!"

to zajęcia biblioteczne połączone z głośnym czytaniem, zorganizowane przez filię nr 3, dla dzieci świetlicowych.

Na początku zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o wampirze, z książki "Wielka księga strachu", a potem wykonały ozdoby halloweenowe - pajęczynki kasztanowe.

J. Nawrocka


Książka - mój przyjaciel

Na drugim z kolei spotkaniu "Książki mojego dzieciństwa" dzieci w świetlicy mogły posłuchać fragmentu opowiadania Romana Pisarskiego. "O psie, który jeździł koleją" czytał Mikołaj Florczyk.

I. Woźnica, G. Tobolska


Bezpieczny na drodze

"Jestem bezpieczny w drodze do szkoły" - pod takim hasłem została przeprowadzona burza mózgów z uczniami przebywającymi w świetlicy. Dzieci aktywnie dzieliły się swoim doświadczeniem i znajomością znaków drogowych.

A. Litke


Zdrowe odżywianie

12 października w świetlicy szkolnej odbyła się pogadanka "Warzywa źródłem witamin". Z dziećmi spotkała się pani pielęgniarka, która zwróciła uwagę małych słuchaczy na własciwe odżywianie się w okresie rozwoju dziecka  w wieku szkolnym. Szczególnie ostrzegała przed nadmiernym jedzeniem słodyczy, z pewnością niesłużącym zdrowiu.

R. Ołtarzewska, I. Woźnica


Zabawne jeże

Podczas zajęć artystycznych, wychowankowie świetlicy wykonali zabawne jeże, które przygotowują się do zimowego snu. Pomoc w ich zrobienie zaangażowały się nawet babcie.

A. Litke


Książka – to lubię


„Książki mojego dzieciństwa” dla dzieci w świetlicy czyta Samorząd Uczniowski. Jesienny cykl spotkań rozpoczęła Oliwia Kubiak, która przeczytała fragment książki „Król lew”.

I. Woźnica, G. Tobolska


U fryzjera

06 października dzieci ze świetlicy szkolnej wybrały się na wycieczkę do salonu fryzjerskiego ,,Madam". Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani i ugoszczeni słodkim poczęstunkiem. Panie pokazały narzędzia, którymi posługują się w swojej pracy. Następnie wykonały dzieciom piękne fryzury. Dziewczynki również spróbowały swoich umiejętności w czesaniu. Bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

R. Ołtarzewska, G. Tobolska


Kopciuszek

Nawet wiatr i deszcz za oknami świetlicy nie przeszkadzał w słuchaniu baśni
pt: "Kopciuszek", którą dla młodszych kolegów i koleżanek czytał Michał.

A. Litke


Kolorowe drzewka

 

Na popołudniowych zajęciach w świetlicy grupa dzieci wykonała urokliwe drzewka. Precyzyjnie rozłożone papierowe gałązki, kolorowe, malutkie liście tworzą ciekawy efekt. Przestrzenne prace małych twórców można obejrzeć w świetlicy szkolnej.

I. Woźnica, G. Tobolska


Świetlicowe wybory Super Chłopaka

30 września w świetlicy szkolnej z okazji Dnia Chłopca zorganizowano wybory na Super Chłopca. Chętni uczniowie przeszli test sprawdzający ich umiejętności. Chłopcy wykazali się elegancją i dobrą sprawnością fizyczną. Najwięcej emocji budziło przyszywanie guzików. Walka była bardzo wyrównana. Jury złożone z dziewczynek miało trudny wybór. Po burzliwej naradzie wyłoniono zwycięzców.

Super Chłopcami zostali: Nikodem Józefiak, Jakub Król, Paweł Góralczyk, Kacper Szymkowiak, Mikołaj Paszkiewicz, Marcel Walerowicz.

Gratulujemy!

B. Zdunek, R. Ołtarzewska


Jesienne warsztaty malarskie

29 września dzieci przebywające na zajęciach w świetlicy szkolnej zostały zaproszone na warsztaty malarskie. Tematem była złota, polska jesień.

Uczniowie doskonale pokazali tę piekną, wielobarwną porę roku, jaką ciągle jeszcze możemy podziwiać za oknami naszych klas i domów, podczas spacerów i wycieczek. Prace małych artystów możemy podziwiać na wystawce przed świetlicą szkolną.

R. Ołtarzewska G.Tobolska