Świetlica

Świetlica

>

ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

   Rozpoczął się rok szkolny 2017/ 2018
Witamy wszystkich uczestników świetlicy, a w szczególności pierwszoklasistów.
Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, uśmiechu, radości oraz miłych chwil spędzonych na zajęciach w świetlicy szkolnej.

                                                                            Opiekunowie

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY

Świetlica czynna jest od godziny 6.30 do 17.30

Nasza świetlica

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i odrobienia prac domowych. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. 

Rodzice dzieci korzystających z zajęć świetlicowych nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów. Co u nas słychać?


Jesienne czarowanie

Za oknem szaro, buro, deszczowo i wietrznie, a w naszej świetlicy „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”. To za sprawą dzieci, które wzięły w swoje ręce pędzle, farby i wyczarowały złoty, jesienny park. Teraz będzie ozdobą naszego kącika plastycznego, czasami przypomni też o wspólnych spacerach i zabawach.

W. Kostuj, G. Tobolska, B. Gałczyńska, M. Idziak


Dzień Uśmiechu

Dzień Uśmiechu wymyślił Harvej Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buźki. Chciał w ten sposób przypomnieć, że powinniśmy się częściej uśmiechać, bo śmiech to zdrowie. W związku z tym, dzieci przebywające w świetlicy wykonały kartki z symbolem uśmiechniętej buźki, by w drodze do domu wręczyć napotkanym osobom i wywołać bezinteresowny uśmiech i radość, gdy na dworze szaro i ponuro.

A. Litke


Każdy kto jakieś zwierzątko ma…


Musi pamiętać, że 4 października jest Światowy Dzień Zwierząt. W środowe popołudnie dzieci na świetlicy wysłuchały listu jaki napisałby pies do swego właściciela. Dowiedziały się z niego o potrzebach czworonożnego pupila. Następnie każdy opowiedział o swoim zwierzątku i narysował swojego pupila.

L.Szymkowiak, M.Dryjańska, B.Gałczyńska


Zajęcia plastyczne w świetlicy

W czasie zajęć plastycznych dzieci wykonują swoje prace na sztalugach.

R. Ołtarzewska


Świetlicowy Dzień Chłopca

Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnej upłynął na konkursach dla chłopców, którzy mogli się sprawdzić w różnych konkurencjach. Prezentując się na wybiegu, pokazując śmieszną minę, wykazując się umiejętnościami ortograficznymi, czy też projektując suknię dla swojej koleżanki wszyscy chłopcy wykazali się odwagą, mądrością, dowcipem i zdolnościami plastycznymi.

Było trochę rywalizacji i dużo śmiechu. Dziewczynki, które zasiadły w jury gromkimi brawami nagradzały najlepszych.


B. Zdunek R. Ołtarzewska H. Formela


Zakodowane zajęcia

O tym, że do kodowania nie jest konieczny komputer, ale wstarczą klocki i sprawne rączki przekonali się pierwszoklasiści, oczekujący na swoje zajęcia w świetlicy szkolnej. Starsze koleżanki skonstruowały żyrafę z klocków.

Zadaniem pierwszaków było zbudować dokładnie takie samo zwierzątko. Każdy kodował swoją część żyrafy i szybko okazało się, że dzięki zintegrowanej pracy osiągnięto sukces.

Niektórzy pracowali w parach i tworzyli drewniane konfiguracje z klocków, inni indywidualnie....konstruując mury obronne. To były ciekawe i konstruktywne zajęcia

G. Tobolska


Wesołe wiewiórki... na świetlicowe półki

Podczas popołudniowych zajęć w świetlicy szkolnej dzieci wykonały kolejne, jesienne prace plastyczne. Tym razem były to wesołe, papierowe wiewiórki. Będą radośnie spoglądały na bawiące się dzieci i zdobiły świetlicową galerię.

B. Gałczyńska W. Kostuj G. Tobolska


Ruch i taniec w świetlicy


W naszej świetlicy są warunki do zajęć ruchowych i tanecznych. Uczniowie lubią zabawy z piłką i tory przeszkód. Nie zapominamy też o zabawach tanecznych. Pilnie ćwiczymy różne układy.

Zajęcia te mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale ponadto wspomagają rozwój fizyczny, uczą dyscypliny, odpowiedzialności i współdziałania.

W.Kostuj, L.Szymkowiak V.Sambor, B.Zdunek


Czytanie na...świetlicowym dywanie

Pierwszoklasiści oczekujący na swoje zajęcia w świetlicy szkolnej poprosili uczennicę kl. 3e Julkę Wawrzyniak o przeczytanie książeczki A. Stelmaszczyk "Monia ratuje Faraona".

Mali słuchacze poznali przygody niesfornego kotka o tajemniczym imieniu Faraon, a Julka była dumna, że takim zainteresowaniem cieszą się przeprowadzone przez nią zajęcia z czytania, które wymagały skupienia i uwagi, a przecież pierwszoklasiści dopiero zaczynają swoją przygodę z książką.

G. Tobolska


Kącik relaksacyjny
Nasza nowa, słoneczna świetlica została wyposażona w kolorowe, wesołe pufy. Pozwalają one uczestnikom zajęć na relaks i wypoczynek. Cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci
i sprawiają im wiele radości
.

R. Ołtarzewska, G. Tobolska, W. Kostuj, M. Idziak, B. Gałczyńska


Jesień w świetlicy
Podczas zajęć w świetlicy dzieci wykonywały prace plastyczne. Z papierowych rolek powstały piękne czerwone muchomory. Zdobią one naszą salę i wprowadzają w jesienny nastrój.

G. Tobolska, B. Gałczyńska, W. Kostuj


Kreatywny "rajd rowerowy"


Dzieci przebywające na przedpołudniowych zajęciach w świetlicy szkolnej, wykorzystując przestrzeń słonecznego pomieszczenia, zorganizowały ..."rajd rowerowy". Uczniowie przygotowali krzesła, wymyślili kalambury, zadania matematyczne, polonistyczne oraz sprawnościowe - na materacach odpoczywali i naradzali się. Zabawa była doskonała, a kreatywności dzieciom można tylko pozazdrościć! Nowe pomieszczenie świetlicowe z pewnością pozwala na wyzwolenie potencjału i wyobraźni uczniów, a duża przestrzeń sprzyja integracji oraz radosnej i bezpiecznej zabawie.

M. Gładczak (p.praktykantka) G. Tobolska


W baśniowym świecie


W baśniowym świecie dziecko może utożsamić się z bohaterem i przeżyć coś, co w realnym życiu napawa go lękiem, oraz poznać sposoby wyjścia z trudnej sytuacji. 13.wrzesnia  dzieci oglądały „Czerwonego Kapturka”. Był to nie tylko relaks, ale także nauka, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi.

R. Ołtarzewska, W. Kostuj, G.Tobolska, L.Szymkowiak


Zajęcia świetlicowe w nowym obiekcie

Korzystając z pięknej, przestronnej świetlicy szkolnej uczniowie klas trzecich, po skończonych zajęciach, ochoczo odrabiali zadania domowe, a dziewczynka z kl. III d Matylda Kaczmarek, czytała głośno chętnym dzieciom, książeczkę pt. "Zwierzątka Oli". Wszyscy z przyjemnością relaksowali się podczas słuchania tych ciekawych, przyrodniczych opowieści .

R.Ołtarzewska, L.Szymkowiak, G. Tobolska