ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY

Rozpoczął się rok szkolny 2020/ 2021
Witamy wszystkich uczestników świetlicy, a w szczególności pierwszoklasistów.
Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, uśmiechu, radości oraz miłych chwil spędzonych na zajęciach w świetlicy szkolnej.

Opiekunowie

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY

Świetlica czynna jest od godziny 6.30 do 17.30

Nasza świetlica

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i odrobienia prac domowych. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej.

Rodzice dzieci korzystających z zajęć świetlicowych nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów.

Co u nas słychać?

"CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA".

Jak powstają dziury w zębach? Na to pytanie odpowiedzi szukali nasi uczniowie podczas eksperymentów w ramach zajęć z cyklu "CZYŚCIOCHOWA AKADEMIA".

Bezpieczeństwo w domu, w szkole, na drodze - to temat, o którym zawsze warto rozmawiać z dziećmi.

Zajęcia artystyczne

. Malowanie farbami to kreatywny i wyciszający emocje sposób na spędzanie wolnego czasu. A efekty pracy dzieci przepięknie zdobią wnętrze naszej świetlicy.

"Gramy w matematykę"

Dzisiejsze zajęcia miały formę gry terenowej, uczniowie rozwiązywali zadania rozwijające kompetencje matematyczne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie i gratulujemy tym, którzy wykazali się największą wytrwałością i dotarli do końca gry.

„Przyrodnicze podróże po świecie”

to cykl zajęć tematycznych, których realizację rozpoczęliśmy w październiku. Do momentu przejścia na zdalną formę zajęć świetlicowych odwiedziliśmy cztery kontynenty: Afrykę, Azję, Australię i Antarktydę. Podróż po świecie zamierzamy kontynuować po powrocie w mury szkoły.

Dyniowo w świetlicy

Dziś w świetlicy szkolnej zrobiło się dyniowo!
Poznawaliśmy tradycje związane z wykorzystaniem dyń na świecie i w Polsce. Po obejrzeniu anglojęzycznego filmiku „Jack-o-lantern” rozpoczęliśmy dyniowe party
Dzieci dobrze wiedzą, że dynia to dar jesieni dlatego można ją wykorzystać o tej porze roku w cieście lub kompocie, a pestki np. w sałatce. Niestety nie mogliśmy jej spróbować, ale może zainspirujemy kogoś do odkrywania smaków.
Na koniec zaprojektowaliśmy i wycięliśmy lampiony na ponure jesienne popołudnia…. Autorzy swoich prac byli bardzo zaangażowani i zaskoczeni walorami tego warzywa i owocu w jednym

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka w naszej świetlicy upłynął pod hasłem wspólnego, radosnego świętowania. Były zabawne konkurencje, wybory Mistera Świetlicy 2020 oraz zabawy przy muzyce.

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni stało się inspiracją do wielu kreatywnych działań w naszej świetlicy, których efekty prezentujemy. Dzieciom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania podczas zajęć.

Ekologicznie i sportowo w nowy rok szkolny

Ekologicznie i sportowo powitaliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie wykonali piękne prace wykorzystując makulaturę a słoneczna pogoda sprzyja zabawom w strefie gier na boisku szkolnym.