Sukcesy naukowe

Osiągnięcia edukacyjne
w roku szkolnym 2018/ 2019

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

22 października w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego organizowany
przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Uczniowie zmierzyli się z pytaniami otwartymi i zamkniętymi, mając do zdobycia 40 na 50 możliwych punktów, aby przejść etap szkolny. Niestety nikomu nie udało się przekroczyć wymaganej liczby. Z uwagi na bardzo wysoki poziom konkursu tym bardziej doceniamy starania i zmagania naszych uczniów. Chcemy wyróżnić czworo z nich ze względu na najwyższe wyniki uzyskane podczas tego etapu:
  1. Nadia Taterka, kl. VII a,
2. Piotr Gęstwa, kl. VI b,
3. Sonia Taterka, kl. V a,
            4. Mikołaj Jeleniewski, kl. VIII b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów językowych!!

A. Ratajczak

Wojewódzki Konkursu Języka Polskiego

19 października br. odbył się stopień szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas 5-8. Choć nikomu nie udało się uzyskać 40 z 50 możliwych do zdobycia punktów potrzebnych do udziału w stopniu rejonowym, gratulujemy włożonego wysiłku, bo jak trudny jest ten konkurs wie tylko ten, kto miał odwagę w nim wystartować.
Za rok kolejna szansa.

Nauczyciele języka polskiego