Sukcesy naukowe

Sukcesy naukowe


Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2010/ 2011
Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2011/ 2012
Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2012/ 2013
Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/ 2014
Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2014/ 2015
Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/ 2016
Osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2016/ 2017


Osiągnięcia edukacyjne
w roku szkolnym 2017/ 2018


Międzynarodowy Konkurs matematyczny Kangur 2018 - rozstrzygnięty

Uczniowie klas II-VII, którzy brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR w dniu 15 marca 2018 czekali z niecierpliwością na wyniki. Mamy przyjemność ogłosić, że aż 9 uczniów z naszej szkoły zdobyło wyróżnienia. Wszystkim uczniom gratulujemy takich osiągnięć.

Szkolny koordynator konkursu KANGUR
Maria Urbaniak


"Moja ulubiona książka"

Klasa I d brała udział w konkursie plastycznym pt: "Moja ulubiona książka" organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe "Lokomotywa". Zadaniem było stworzenie plakatu zachęcającego do przeczytania ulubionej książki. Pierwszaki wykonały bardzo pomysłowe i pracochłonne prace różnymi technikami. Komisja Konkursowa w dowód uznania dla umiejętności plastycznych oraz twórczego niekonwencjonalnego myślenia i otwartości na świat przyznała każdemu pamiątkowy dyplom życząc kolejnych wspaniałych przygód z literaturą.

A. Litke


Konkurs Synapsik MEN

Wydawnictwo SYNAPSA zorganizowało dla uczniów klas pierwszych, drugich oraz trzecich szkół podstawowych kolejną edycję konkursu Synapsik „MEN”. W tym roku do konkursu przystąpiło 30 uczniów z klas pierwszych. Organizowany konkurs miał charakter ogólnopolski. W konkursie laureatem został Jakub Kmieć, który poprawnie rozwiązał wszystkie zadania. Adrianna Gendek, Dominika Strzelecka, Aleksandra Janowska, Stanisław Pietrzak oraz Jakub Siankowski uzyskali w teście ponad 90 %. Gratulujemy!

L.Szymkowiak


IV Gminny Konkurs Polonistyczny "Za drzwiami baśni"

W środę 09 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole już IV Gminny Konkurs Polonistyczny "Za drzwiami baśni" dla uczniów klas czwartych. W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami opracowanymi przez komisję na podstawie wybranych baśni braci Grimm i Charlesa Perrault. Po zróżnicowanych konkurencjach dwuosobowe zespoły udały się na poczęstunek. Po podliczeniu punktów
I miejsce zajęła nasza reprezentacja z SP4 w Jarocinie, na II stopniu podium byli uczniowie z SP2 w Jarocinie, a III miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Witaszycach. Wszystkim bardzo gratulujemy.

Bogumiła Jóskowiak, Karolina Motała, Izabela Woźnica, Jolanta Świdurska.


Ogólnopolskim Konkursie "Mój polski"

15 marca 2018 r. 16 uczniów z kl. 5 i 6 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie "Mój polski". Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do zgłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu języka polskiego. Zadania choć zamknięte wcale nie były proste, gdyż obejmowały szeroki zakres wiedzy polonistycznej. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie niezależnie od wyniku.

B. Jóskowiak


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny – KANGUR

W dniu 15 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły jak co roku brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – KANGUR. W tym roku wzięło w nim udział 58 uczniów z klas II-VII. Uczestnicy byli podzieleni na kilka kategorii. Uczniowie klas drugich rozwiązywali zadania z kategorii – Żaczek (3 uczniów), klas trzecich i czwartych – Maluch (39 uczniów), a klas piątych i szóstych – Beniamin (13 uczniów) i po raz pierwszy z kategorii Kadet troje uczniów z klas VII. Każda z kategorii miała taki sam czas na rozwiązanie zadań – 75 minut, choć zestawy różniły się oczywiście stopniem trudności jaki ilością zadań. Zadania jak co roku wymagały dużych zdolności matematycznych i wyobraźni. Każdy uczestnik konkursu otrzymał prezent – zabawkę logiczną z drutu.
Mamy nadzieję, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniami. Na wyniki tego konkursu trzeba poczekać jednak do 10 maja, dlatego uczniowie muszą uzbroić się w cierpliwość.

Szkolny koordynator konkursu KANGUR
Maria Urbaniak


Konkurs Języka Angielskiego dla klas trzecich

W dniu 1.02.2018 odbył się konkurs języka angielskiego dla klas trzecich. Konkurs sprawdzał wiedzę i umiejętności uczniów. W konkursie wzięło udział w sumie 18 uczniów. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce z identyczną liczbą punktów: Jonasz Roszak kl. 3a, Julia Raczkiewicz kl. 3e;

II miejsce: Zuzanna Kołodzińska kl. 3e;

III miejsce: Nikola Pruchnik kl. 3g, Tomasz Komendziński kl. 3c, Oliwia Ignasiak kl. 3f.

Z. Krajewska


"3. TRIATHLON MATEMATYCZNY"

Przedmiotem projektu "3. TRIATHLON MATEMATYCZNY" był ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składał się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy przewidziany został odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje, to przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie był bezpłatny.
Przedsięwzięcie miało na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie łamigłówek i zadań graficznych), projekt miał na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.
W konkursie przez trzy tygodnie kilkadziesiąt uczniów klas I-III rozwiązywało matematyczne zadania, a Julia Raczkiewicz z klasy IIIe wygrała pendrive w kategorii klas trzecich.

L.Szymkowiak


Wojewódzki Konkur Języka Polskiego

Dnia 11 stycznia 2018 r. został przeprowadzony etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Przystąpiło do niego 11 uczniów z klas V – VII. Do etapu rejonowego, który odbędzie się 23 marca br., zakwalifikowała się Weronika Kałuża z klasy VI c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału, a Weronice życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

B. Jóskowiak


Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa PIONIER 2017 z MATEMATYKI

Dnia 12 grudnia 2017roku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa PIONIER 2017 z MATEMATYKI. Przystąpiło do niego 29 uczniów z klas IV, V, VI, VII. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać testy konkursowe z zadaniami zamkniętymi. Zestawy zadań były przygotowane dla każdego poziomu klas odpowiednio inne.
Wyróżnienia otrzymali:
1. Jan Targoński kl. 4b
2. Piotr Koczorowski kl. 4a
3. Sandra Marciniak kl. 4a
4. Mikołaj Świdurski kl. 4a
5. Jakub Stefański kl. 6c
6. Łukasz Ratajczak kl. 7a
7. Krystian Król kl. 7a

Gratulujemy !

Maria Urbaniak


Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

10 stycznia w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego. Uczniowie klas IV-VII zmagali się przez 60 minut z pytaniami w zadaniach zamkniętych i otwartych. Niestety nikomu nie udało się przejść do etapu rejonowego Konkursu. Gratulujemy jednak wszystkim udziału i chęci zmagań oraz rozwoju swoich umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim.
Pragniemy też wyróżnić ciężką pracę szczególnie dwóch uczennic, które zasługują na uznanie ze względu na najwyższą ilość zdobytych punktów w szkole mimo niełatwych do pokonania zadań. Są to Dominika Krzymińska z klasy VI a oraz Klaudia Krukowska z kl. IV d!

A. Ratajczak


PIONIER - Olimpiada z Języka Angielskiego

13 grudnia 2017r. 26 uczniów z klas IV, V, VI i VII przystąpiło do Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej PIONIER z języka angielskiego. Rozwiązanie testu konkursowego polegało na wyborze jednej poprawnej odpowiedzi w pytaniach zamkniętych. Uczniowie mieli 60 minut na rozwiązanie testu, ale musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, znajomością funkcji i środków językowych oraz słownictwa z wielorakich obszarów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki do początku lutego!

Anna Ratajczak


PIONIER - Olimpiada z Języka Polskiego

11 grudnia 2017 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada z Języka Polskiego Pionier. Przystąpiło do niej 11 uczniów z klas IV i VI. Poza wiedzą z wybranych lektur trzeba było wykazać się znajomością zasad z nauki o języku. Na wyniki trzeba poczekać do lutego, ale już dziś uczestnikom gratulujemy odwagi i trzymamy kciuki za wyniki.

B. Jóskowiak


PIONIER - Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów

18 grudnia 2017 r. odbyło się Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów Pionier, w którym udział wzięło 40 uczniów z klas IV-VII. W przeciągu 60 minut trzeba było wykazać się znajomością zasad ortograficznych oraz uzupełnić treść tekstu zgodnie z obowiązującą w języku polskim pisownią. Gratulujemy i czekamy na wyniki, o których poinformujemy na początku lutego.

B. Jóskowiak