PROJEKT CYFROWOBEZPIECZNI.PL

Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

"Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeÅ„stwa w szkoÅ‚ach jest wiedza i Å›wiadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeÅ„ i ryzyka zwiÄ…zanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzÄ™dzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna SzkoÅ‚a Cyfrowa wymyÅ›lono po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania zwiÄ…zane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkoÅ‚ach."

Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie"

SzkoÅ‚a przystÄ…piÅ‚a do wyżej wymienionego ogólnopolskiego  projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna SzkoÅ‚a Cyfrowa” wspóÅ‚finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”. Celem projektu jest zwiÄ™kszenie bezpieczeÅ„stwa korzystania przez uczniów z technologii cyfrowych.

W ramach projektu "Czwóreczka" wzięła również udziaÅ‚ w II edycji  ogólnopolskiego konkursu „JesteÅ›my Cyfrowobezpieczni!” i realizowaÅ‚a dziaÅ‚ania z zakresu CyberbezpieczeÅ„stwa, które podlegaÅ‚y punktacji.

1. Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu

2. Lekcje "CYFROWOBEZPIECZNI" + galeria zdjęć

3. Szkolne Zasady Bezpieczeństwa w Internecie + galeria zdjęć

4. Przeprowadzenie spotkań z rodzicami na temat bezpieczeństwa ich dzieci w Internecie

5. Spotkanie uczniów z przedstawicielem policji w sprawie bezpieczeÅ„stwa w Internecie +galeria zdjęć

6. Szkolne konkursy i wystawy na temat bezpieczeństwa w Internecie + galeria zdjęć + wystawa

7. Cyfrowobezpieczne warsztaty:  dzieci klas 4, 5 i 6 wzięły udziaÅ‚ w warsztatach, które poÅ›wiÄ™cone byÅ‚y korzyÅ›ciom, ale i też zagrożeniom jakie niesie niewÅ‚aÅ›ciwe wykorzystanie Internetu i innych nowoczesnych narzÄ™dzi cyfrowych. W ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl. pani edukator przeprowadziÅ‚a 3 godzinne warsztaty zajęć oraz spotkaÅ‚a siÄ™ z wszystkimi uczniami szkoÅ‚y przybliżajÄ…c jeszcze raz problematykÄ™ realizowanego w szkole projektu.

8. Policja radzi i przestrzega:  uczniowie klas I - VI uczestniczyli  w spotkaniu z  p. AgnieszkÄ… ZaworskÄ…, rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, która kolejny raz  przybliżyÅ‚a im wspóÅ‚czesne formy uzależnieÅ„ wystÄ™pujÄ…ce wÅ›ród dzieci i mÅ‚odzieży. Szczególny nacisk poÅ‚ożyÅ‚a na Cyfrowe bezpieczeÅ„stwo tj. bezpieczne korzystanie z Internetu, gier komputerowych, telefonu oraz możliwych konsekwencji bytnoÅ›ci dzieci w sieci.