POMAGAMY!

POMAGAMY!

"Zamiast Kwiatka niosę pomoc"

Uczniowie kl.2e wraz z rodzicami wzięli udział w pięknej akcji pomocowej na zakończenie roku szkolnego. PAH zaapelowała o wsparcie dla dotkniętego głodem Sudanu i Somalii. Swoje serca otwarli uczniowie i rodzice drugoklasistów przekazując wsparcie finansowe, zamiast kupowania kwiatków - pdziękowań dla nauczycieli uczących w kl. 2e.

Bardzo dziękujemy za ten nietypowy gest wdzięczności. Jesteśmy z Was dumne :-) BRAWO WY :-)

Barbara Gałczyńska, Ewa Kraszkiewicz, Grażyna Tobolska


Akcja charytatywna „DZIECI DZIECIOM”


Uczennice z IIId – Marysia Żabińska i Amelka Pietrzak uczestniczyły w akcji „MÓJ PRZYJACIEL KONIK”, która odbyła się 1 czerwca 2017 r. na JAROCIŃSKIM RYNKU.

Wcześniej dziewczynki brały też udział w warsztatach plastycznych STOWARZYSZENIA JAROCIN XXI, na których malowały koszulki, torebki i zdobiły „KONIKA”. W DNIU DZIECKA aktywnie pomagały w sprzedaży tych koszulek i torebek, a cały dochód został przekazany na hipoterapię podopiecznych FUNDACJI „OGRÓD MARZEŃ”.
BRAWO dla uczennic! Za ich troskę, wrażliwość, dobroć i zrozumienie.

W. Kostuj


8 urodziny Mateusza

Odpowiadając na prośbę jednego z portali społecznościowych, uczniowie kl. 2e i 3a wykonali kartki urodzinowe dla swojego kolegi, rówieśnika z odległej, małopolskiej wsi. Mateusz 25 kwietnia będzie obchodził swoje 8 urodziny, a jego siostra za pośrednictwem internetu poprosiła o zorganizowanie niespodzianki dla brata. Dodać należy, że chłopiec jest dzieckiem, które urodziło się z Zespołem Downa (niedawno obchodzony przez nas Dzień Kolorowej Skarpetki:-).

Drugoklasiści z przyjemnością i radością przeplataną kreatywnością, wyczarowali karteczki urodzinowe dla kolegi łącząc tym samym zajęcia edukacji plastycznej z piękną lekcją tolerancji i empatii, które są wartościami nie do przecenienia, zwłaszcza w obecnym roku szkolnym, kiedy w sposób szczególny pochylamy się nad nimi. Mamy nadzieję, że urodziny chłopca będą wyjątkowo radosne i przyniosą mu niespodzianki z różnych stron Polski. Bardzo cieszymy się mogąc w nich uczestniczyć :-)

G. Tobolska


DZIECI DZIECIOM

Pomoc dla wychowanków Domu Dziecka w Górze stała się tradycją. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych po raz kolejny klasa III c i III f zorganizowała zbiórkę artykułów papierniczych w klasach I - III. Przekazanie "zajączka" wraz z życzeniami odbyło się 11 kwietnia. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

DZIĘKUJEMY!

A. Litke, L. Szymkowiak


„POMÓŻ NAM POMAGAĆ”

                      PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!


Tegoroczna zbiórka pieniędzy na rzecz podopiecznych FUNDACJI OGRÓD MARZEŃ zakończyła się ogromnym sukcesem...
WESELI OGRODNICY z czwóreczki wraz z pracownikami zebrali 1155 zł 97 gr.

 

Pieniądze zostały przekazane przez przedstawicieli uczniów i nauczycieli dn. 24 marca Fundacji Ogród Marzeń.

BRAWO WY!

G. Tobolska


Pomagamy zwierzętom w schronisku

W ramach akcji "Pamiętamy o naszych małych przyjaciołach", samorząd ucznowski przekazał w imieniu społeczności szkolnej zebraną w styczniu karmę i koce do Schroniska w Radlinie.

L. Hetmańczyk-Konieczna


GÓRA GROSZA - POSUMOWANIE

Przeliczanie i pakowanie...GROSZY- kliknij

28 i 29 grudnia w świetlicy szkolnej zgromadzono wszystkie monety zebrane przez uczniów poszczególnych klas, biorący udział w akcji "Góra Grosza".Tym razem pracowali nauczyciele wraz z dziećmi przebywającymi na zajęciach świetlicowych. Oj, pracy było sporo, a jakiej ciężkiej...Poloniści, angliści, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wraz z panią pedagog segregowali zgromadzone grosze, ważyli je (jedna przesyłka nie może przekraczać 10 kg), a następnie pakowali w kartony, które należało właściwie opisać. Wszystkie zgromadzone grosze spakowano w 13 KARTONÓW!!!

Szacunkowo uczniowie naszej szkoły zebrali 1178,73 zł!

Jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym jest "Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.", a ogromne zaangażowanie się całej społeczności szkolnej w "Górę Grosza" sprawia, że wszyscy pięknie realizujemy owe zadanie, jakie przed szkołami stawia MEN.

Dziękujemy wszystkim, którzy z poświęceniem zaangażowali się w tę akcję. Brawo WY!

A. Ratajczak G.Tobolska


SZLACHETNA PACZKA
Już niedługo święta, każdy o kimś pamięta...

Pamiętali uczniowie klasy III c i III f, którzy zorganizowali "Szlachetną paczkę" dla wychowanków
Domu Dziecka w Górze.
W ramach wolontariatu pozbierane artykuły papiernicze od wszystkich uczniów klas I - III zostały przekazane dzieciom wraz z życzeniami
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

A. Litke, L. Szymkowiak


UWAGA !


Chętne klasy mogą wziąć udział w akcji

GÓRA GROSZA

Wielkie liczenie groszy

9 grudnia zakończyliśmy zbieranie pieniędzy w ramach akcji GÓRA GROSZA. Obecnie rozpoczęło się klasowe liczenie zebranych monet. To ciężka, żmudna praca, ponieważ należy oddzielić pieniążki o poszczególnych nominałach, zliczyć je i opisać. Zajęcia edukacji matematycznej w praktyce - bezcenne doświadczenie dla każdego z uczniów są niewątpliwie atutem przystąpienia naszej szkoły do tej akcji. Celem nadrzędnym - pomoc dzieciom, które nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Następnym etapem, tej integrującej społeczność szkolną akcji, będzie przeliczanie pieniędzy poszczególnych klas, pakowanie groszy do worków i kartonów oraz wysyłanie ich Pocztą Polską do Towarzystwa Nasz Dom. Podsumowanie całej akcji nastąpi już w nowym 2017 roku.

Dziękujemy wszystkim za ich mrówczą pracę jej przebieg najlepiej oddają zdjęcia.

G. Tobolska

 


MOŻESZ POMÓC I TY  :)
Rafałku – dla Ciebie!

W październiku cała społeczność Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie wraz z dyrekcją i nauczycielami zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na rzecz ciężko chorego czterolatka, Rafałka Wojciechowskiego. W klasach, salach przedszkolnych pojawiły się skarbonki i wszyscy bardzo starali się pomóc młodszemu, ciężko doświadczonemu koledze z Jarocina. Okazało się, że wzorowo odrobiliśmy zadanie domowe w zakresie kształtowania postaw prospołecznych – empatię opanowaliśmy do perfekcji angażując się w tę akcję pomocową, dzieląc się tym, co posiadamy.

Świadczy o tym chociażby OGROMNA kwota pieniędzy, którą udało się zebrać w naszych obu placówkach: 2706 zł 87 gr!!!

Została ona przekazana Fundacji „Ogród Marzeń” przez przedstawicieli uczniów i przedszkolaków 24 października. Głęboko wierzymy, że zebrana kwota pieniędzy pomoże rodzinie Rafałka, wspierając jego dalsze leczenie, a nam uzmysłowi jakim darem jest zdrowie!
Dziękując wszystkim razem i każdemu z osobna za zaangażowanie, cytat ze strony MEN, które ogłosiło obecny rok szkolny ROKIEM WOLONTARIATU

„Wolontariat szkolny rozwija kompetencje społeczne i interpersonalne uczniów, w tym szacunek do drugiego człowieka, uwrażliwia na potrzeby osób potrzebujących, empatię oraz aktywizuje współpracę z organizacjami pozarządowymi”.

G. Tobolska