POMAGAMY!

"POMÓŻ NAM POMAGAĆ”
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI

Z wizytą w Fundacji Ogród Marzeń

Dnia 15 marca przedstawiciele naszej szkolnej społeczności przekazali pieniądze pani Beacie Frąckowiak - Piotrowicz, prezes Fundacji Ogród Marzeń, która jak co roku inicjuje Zbiórkę Wesołych Ogrodników. Byliśmy pierwsi, a ciężka koperta zawierała aż 1000 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli po raz kolejny wesprzeć tych, którym wiatr wieje w oczy i nie jest łatwo na co dzień. Z całą pewnością warto pomagać, a dobro okazane innym...powraca ze zdwojoną mocą.

Brawo Wy :-)

R. Andrzejewska H. Formela M. Idziak G. Tobolska

Dzieci - Dzieciom

Dzięki hojności uczniów Szkolne Koło PCK  jak co roku mogło przygotować świąteczne paczki pełne słodkości dla uczniów klas I-VII.

DZIĘKUJEMY!

V. Sambor

Z wizytą w FUNDACJI OGRÓD MARZEŃ

Dnia 14 listopada uczniowie kl. III e spotkali się p. Beatą Frąckowiak - Piotrowicz, która jest prezesem FUNDACJI OGRÓD MARZEŃ. Dzieci przekazały podarunek - kolorową paczuszkę z wesołymi kartkami urodzinowymi i nie tylko...dla małej dziewczynki - Tosi Forszpaniak z Witaszyc, która 20 listopada świętuje swoje 5 URODZINY. To było bardzo sympatyczne spotkanie dedykowane dziewczynce, która z pewnością potrzebuje wiele wsparcia, życzliwości i sympatii innych ludzi.

GÓRA GROSZA!

Wielkie liczenie GROSZY

Korzystając z przerwy poświątecznej nauczyciele pełniący dyżur w stołówce szkolnej przystąpili do przeliczenia i zapakowania w kartony wszystkich zgromadzonych przez uczniów nominałów. Praca trudna, żmudna oraz ciężka (jedna paczka nie mogła przekraczać 10 kg), ale nade wszystko zmieniająca to, co wokół na lepsze, budująca świat wartości, zakończyła się fantastycznym EFEKTEM. Otóż uczniowie naszej szkoły zebrali w przybliżeniu 1085,31 zł!!! Po nowym roku wszystkie opisane kartony zostaną wysłane do Warszawy, gdzie Towarzystwo Nasz Dom odbierze nasze 11 paczek grosików i spożytkuje je na słuszny cel - pomoc dzieciom, które nie mogą wychowywać się w domach rodzinnych.

"Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. To ogromny kapitał społeczny. Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie."

M. Idziak A. Ratajczak G. Tobolska

POMAGAJMY I BĄDŹMY RAZEM DLA INNYCH !!!

Amelko 100 lat!

Nie po raz pierwszy zajęcia plastyczno - techniczno - komputerowe uczniów kl. III e mają przesłanie społeczne. Tym razem dzieci wykonały kartki urodzinowe dla 6 - letniej Amelki z okolic Wrocławia. Wsparli tym samym akcję zainicjowaną przez jeden z portali społecznościowych. Laurki były przepiękne, a zapał i kreatywność przy ich wykonywaniu, imponująca, co z pewnością doceni mała Jubilatka, podczas otwierania, do niej zaadresowanej przesyłki. Trzecioklasistom udało się kolejny już raz, właściwie wykorzystując potencjał Internetu, pomagać i sprawiać radość innym.

Akcja pomocowa z okazji Dnia Nauczyciela

Uczniowie kl. III e i VI b wraz z wychowawcami, dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w projekcie PAH "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc". Przekazali pieniądze na rzecz żyjących w niedostatku Somalijczyków. Dzięki temu Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do niesienia realnej pomocy potrzebującym oraz piękną lekcją wychowawczą dla uczniów.

G. Tobolska E. Wojtkowiak

Wsparcie dla Natalki

Uczennica kl. III e Natalka Błaszczyk, która podczas ubiegłorocznych wakacji uległa wypadkowi komunikacyjnemu udała się do szpitala w Olsztynie. Czeka ją kolejna operacja. Koleżanki i koledzy z klasy podczas zajęć edukacji polonistycznej postanowili umilić Natalce pobyt w szpitalu i napisali do niej wesoły list - niespodziankę. Już wiemy, że sprawił on dziewczynce wiele radości - mamy informację zwrotną.

Do zobaczenia w szkole Natalko

Dla Adrianny

Uczniowie kl. III e, III c i III f odpowiedzieli na apel mamy 9 - letniej dziewczynki, zamieszczony na jednym z portali społecznościowych. Poprosiła ona o wykonanie kartek urodzinowych dla swojej córeczki, która z wytęsknieniem, codziennie oczekuje listonosza. Uczniowie
w ramach zajęć edukacji plastyczno - technicznej wykonali piękne kartki urodzinowe dla Ady z Kujaw. Mamy nadzieję, że listonosz, który ją niebawem odwiedzi, sprawi dziewczynce wiele radość, przynajmniej tyle samo, ile autorom tych sercem wykonywanych prac.

G. Tobolska

"Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc"

Polska Akcja Humanitarna przesłała podziękowanie, dla ZS nr 4 w Jarocinie, za udział w akcji "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc". Ten miły akcent u progu nowego roku szkolnego to nic innego, jak tylko zachęta do kontynuowania idei wolontariatu, czyli rozwijania postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.