POMAGAMY!

Z wizytą w FUNDACJI OGRÓD MARZEŃ

Dnia 14 listopada uczniowie kl. III e spotkali się p. Beatą Frąckowiak - Piotrowicz, która jest prezesem FUNDACJI OGRÓD MARZEŃ. Dzieci przekazały podarunek - kolorową paczuszkę z wesołymi kartkami urodzinowymi i nie tylko...dla małej dziewczynki - Tosi Forszpaniak z Witaszyc, która 20 listopada świętuje swoje 5 URODZINY. To było bardzo sympatyczne spotkanie dedykowane dziewczynce, która z pewnością potrzebuje wiele wsparcia, życzliwości i sympatii innych ludzi.

UWAGA!

Chętne klasy mogą wziąć udział w akcji GÓRA GROSZA
Jest ona dedykowana dzieciom,
które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach.
TERMINY:
20.11 – 8.12 – zbieramy monety w klasach
11.12 – 15.12 – liczymy zebrane monety – segregując je wg nominałów i opisując woreczki

Przed świętami bożonarodzeniowymi przekazujemy pieniądze
kl. IV – VII p. A. Ratajczak
kl. I p. M. Idziak, kl. II – III p. G. Tobolskiej

POMAGAJMY I BĄDŹMY RAZEM DLA INNYCH !!!

Amelko 100 lat!

Nie po raz pierwszy zajęcia plastyczno - techniczno - komputerowe uczniów kl. III e mają przesłanie społeczne. Tym razem dzieci wykonały kartki urodzinowe dla 6 - letniej Amelki z okolic Wrocławia. Wsparli tym samym akcję zainicjowaną przez jeden z portali społecznościowych. Laurki były przepiękne, a zapał i kreatywność przy ich wykonywaniu, imponująca, co z pewnością doceni mała Jubilatka, podczas otwierania, do niej zaadresowanej przesyłki. Trzecioklasistom udało się kolejny już raz, właściwie wykorzystując potencjał Internetu, pomagać i sprawiać radość innym.

Akcja pomocowa z okazji Dnia Nauczyciela

Uczniowie kl. III e i VI b wraz z wychowawcami, dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w projekcie PAH "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc". Przekazali pieniądze na rzecz żyjących w niedostatku Somalijczyków. Dzięki temu Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do niesienia realnej pomocy potrzebującym oraz piękną lekcją wychowawczą dla uczniów.

G. Tobolska E. Wojtkowiak

Wsparcie dla Natalki

Uczennica kl. III e Natalka Błaszczyk, która podczas ubiegłorocznych wakacji uległa wypadkowi komunikacyjnemu udała się do szpitala w Olsztynie. Czeka ją kolejna operacja. Koleżanki i koledzy z klasy podczas zajęć edukacji polonistycznej postanowili umilić Natalce pobyt w szpitalu i napisali do niej wesoły list - niespodziankę. Już wiemy, że sprawił on dziewczynce wiele radości - mamy informację zwrotną.

Do zobaczenia w szkole Natalko

Dla Adrianny

Uczniowie kl. III e, III c i III f odpowiedzieli na apel mamy 9 - letniej dziewczynki, zamieszczony na jednym z portali społecznościowych. Poprosiła ona o wykonanie kartek urodzinowych dla swojej córeczki, która z wytęsknieniem, codziennie oczekuje listonosza. Uczniowie
w ramach zajęć edukacji plastyczno - technicznej wykonali piękne kartki urodzinowe dla Ady z Kujaw. Mamy nadzieję, że listonosz, który ją niebawem odwiedzi, sprawi dziewczynce wiele radość, przynajmniej tyle samo, ile autorom tych sercem wykonywanych prac.

G. Tobolska

"Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc"

Polska Akcja Humanitarna przesłała podziękowanie, dla ZS nr 4 w Jarocinie, za udział w akcji "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc". Ten miły akcent u progu nowego roku szkolnego to nic innego, jak tylko zachęta do kontynuowania idei wolontariatu, czyli rozwijania postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.