PROGRAM EDUKACYJNY

PROGRAM EDUKACYJNY

PROGRAM EDUKACYJNY

"UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"


Wielkanocne kodowanie


Na przedświątecznych zajęciach informatycznych uczniowie klasy 1b kodowali wielkanocne koszyki. Na trzech matach doskonalili umiejętności informatyczne ucząc się przy okazji współpracy w grupach.

Wielkanocne kosze zostały także "napełnione" tradycyjnymi świątecznymi produktami. Ewaluacją zajęć było porównanie trzech mat i sprawdzenie w ten sposób czy każda grupa wykonała zadanie poprawnie.

L.Szymkowiak


Kodowanie na dywanie - Biedronka


16 marca uczniowie z klasy Ic zostali zapoznani z kodowaniem. Obecnie klasa krąży wokół tematów wiosny stąd zakodowana, ale nie do końca skończona biedronka. Uczniowie za pomocą lustra skończyli biedronkę wyznaczając środek- oś symetrii. Następnie indywidualnie kolorując kratki przenieśli biedronkę z planszy do swojego zeszytu.

M. Idziak


Kwitnące drzewo

Uczniowie klasy III c kolejny raz brali udział w zajęciach " Uczymy dzieci programować". Ich pierwsze kroki polegały na samodzielnym wykonaniu zakodowanej "Zimowej czapki" czy "Tulipana". Kolejny krok w nauce programowania polegał na ułożeniu " Kwitnącego drzewa" na specjalnych matach przy pomocy kolorowych kubeczków. Świetna nauka połączona z zabawą.

M. Augustyniak


Wiosenne drzewo i tulipany - starsi uczą młodszych.


12 marca odbyła się wspólna lekcja klas Ib i IIIe. Uczniowie klasy IIIe wprowadzili w świat kodowania na dywanie młodszych kolegów. Na początku na matach w dwóch zespołach odkodowali wiosenne drzewo i tulipana.

Po tym zadaniu w ramach przerwy śródlekcyjnej odbyła się zakodowana gimnastyka. Kolejnym działaniem było zakodowanie trasy dla ozobota. Z zajęć skorzystali wszyscy. Trzecioklasiści ugruntowywali swoje informatyczne umiejętności przekazując swoją wiedzę pierwszakom, a pierwszaki świetnie się bawiąc wkroczyły w arkana dywanowego kodowania.

G.Tobolska,L.Szymkowiak


Kolorowe czapeczki

Dzieci z klasy IIIa w związku z realizacją programu Uczymy Dzieci Programować "odkodowały" kolorowe czapeczki.


Tulipan i jabłoń

Podczas zajęć komputerowych uczniowie kl. 2a kodowali tulipana na matach edukacyjnych. Użyli do tego czerwonych i zielonych kubeczków. Zakodowali również indywidualnie, kredkami kwitnące drzewko jabłoni.


Zakodowana czapka zimowa

Uczniowie klas IIIe i IIIf wykonali jedno z pierwszych zadań ogólnopolskiego programu "Uczymy Dzieci Programować".

Najpierw na kartkach kredkami, a następnie na matach z kolorowych kubeczków wykonali czpkę zimową.

Zadanie nie sprawiło trudności trzecioklasistom. Jego wykonywaniu towarzyszyła radość, skupienie oraz nieodzowna współpraca w grupie.

W.Kostuj G.Tobolska