Czwórka na tropie kultury 2020

17.11.2020

17 listopada br. dla uczniów klas 8 i 7 odbyÅ‚o siÄ™ spotkanie autorskie z pisarzem powieÅ›ci kryminalnych - panem Krzysztofem KozioÅ‚kiem. Temat spotkania: "Miliard powodów, dla których kapitalna znajomość jÄ™zyka polskiego siÄ™ opÅ‚aca" sprawiÅ‚, że uczniowie na pewno z wiÄ™kszÄ… uwagÄ… spojrzÄ… na swoje przyszÅ‚e prace pisemne czy posÅ‚ugiwanie siÄ™ jÄ™zykiem ojczystym w codziennych kontaktach. DzieÅ„ później, już w mniejszej grupie, zostaÅ‚y przeprowadzone przez naszego goÅ›cia warsztaty literackie "Jak pisać, aby stworzyć historiÄ™ chwytajÄ…cÄ… za serca". Twórcza atmosfera oraz bezpoÅ›redni kontakt, wprawdzie za poÅ›rednictwem platformy ZOOM, ale pozwalajÄ…cy na indywidualne konsultacje, przyczyniÅ‚y siÄ™ do powstania kilku naprawdÄ™ ciekawych opowiadaÅ„. Po dopracowaniu tekstów i korekcie na pewno bÄ™dÄ… dostÄ™pne dla szerszego grona czytelników. Oba spotkania odbyÅ‚y siÄ™ w ramach projektu kulturalnego "Czwórka na tropie kultury" który realizowany jest przez Stowarzyszenie "Przyjaciele Czwórki" i wspóÅ‚finansowany przez GminÄ™ Jarocin.