X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP4

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP4

W piÄ…tek 2 października nasza szkoÅ‚a kolejny raz Å›wiÄ™towaÅ‚a Åšwiatowy DzieÅ„ Tabliczki Mnożenia. Już od samego rana do akcji przystÄ…pili trzecioklasiÅ›ci. Pierwszy etap - to „egzamin”, który opieraÅ‚ siÄ™ na losach. Każdy, kto odpowiedziaÅ‚ na 5 pytaÅ„ z losu mógÅ‚ brać udziaÅ‚ w kolejnych zabawach. Przygotowano stanowiska z zabawami matematycznymi. ByÅ‚ to „PiÅ‚karz matematyk”, „Kabum” i „PajÄ…k”. Stanowiskami opiekowali siÄ™ asystenci, czyli uczniowie z klasy VIIb i VIId, którzy nadzorowali przebieg każdej gry i zabawy matematycznej. Tego dnia byÅ‚a zabawa, byÅ‚a rywalizacja, byÅ‚ ruch, ale byÅ‚a i matematyka. TrzecioklasiÅ›ci Å›wietnie siÄ™ bawili, na koniec wszyscy otrzymali tytuÅ‚ „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, a najlepsi – dyplom „Króla Tabliczki Mnożenia 2020”. W IIIa dyplom zdobyli: Wiktor Czeszyk, Franciszek KieÅ‚b, Gracjan Nowak i Martyna SkibiÅ„ska, w IIIb – Józef Bambrowicz, Nikodem Kowalski, StanisÅ‚aw Sobkowiak, Grzegorz Tórz, a w IIId – Julia Handzelek i Lena WojtyÅ‚o. Tego dnia uczniowie wrócili do klas bardzo zadowoleni, okazaÅ‚o siÄ™, że nauka poprzez zabawÄ™ przynosi radość i pozytywne efekty.