Warsztaty pisarskie

26.09.2020

22 i 24 wrzeÅ›nia 9 uczniów z naszej szkoÅ‚y z klas 7b, 8a i 8c wraz z p. B. Jóskowiak wzięło udziaÅ‚ w warsztatach pisarskich prowadzonych przez autora powieÅ›ci kryminalnych - Krzysztofa KozioÅ‚ka.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin w siedzibie filii nr 3.

Podczas zajęć online uczestnicy poznali podstawowe zasady tworzenia fabuÅ‚y opowieÅ›ci i podjÄ™li zadanie zredagowania opowiadania kryminalnego, którego miejscem ma być nasze miasto. Miejsce i czas akcji już sÄ…, a nawet bohaterowie zostali powoÅ‚ani do życia. Teraz nadszedÅ‚ czas na wydarzenia. Pod czujnym okiem pisarza powinny powstać 4 opowiadania, którymi z pewnoÅ›ciÄ… siÄ™ pochwalimy za jakiÅ› czas. Twórcze popoÅ‚udnia zgodnie oceniamy jako bardzo udane.