Biwak kulturalny

20.09.2020

Sobota, 19. 09. 2020, upłynęła nam w szkole pod hasłem
"Po drugiej stronie drzwi szafy, czyli literacka podróż po Narnii". Tego dnia bowiem odbyÅ‚ siÄ™ biwak kulturalny, który zostaÅ‚ przygotowany w ramach projektu "Czwórka na tropie kultury 2020" wspóÅ‚finansowanego przez GminÄ™ Jarocin. OrganizacjÄ… zajęło siÄ™ Stowarzyszenie "Przyjaciele Czwórki" oraz nauczyciele. Na uczniów czekaÅ‚o moc zadaÅ„ z "Lwem, czarownicÄ… i starÄ… szafÄ…" w tle. Nie byÅ‚o czasu na nudÄ™.

Uczniowie wyposażeni w karty uczestnika odwiedzali kolejne wyspy, gdzie mogli wykazać siÄ™ wiedzÄ…, zdobyć nowe umiejÄ™tnoÅ›ci, pozwolić sobie na kreatywność, wyrabiać celne oko czy po prostu przenieść siÄ™ do Narnii wraz z lektorem albo spÄ™dzić czas na seansie filmowym. ByÅ‚y krzyżówka z fantastycznymi bohaterami, matematyczny labirynt, test wiedzowy online, uczniowie pomagali uwolnić fauna wg wskazówek geograficznych, kosztowali ptasiego mleczka w wersji angielskiego memory (choć czekoladki też byÅ‚y), odgadywali hasÅ‚a, walczyli z armiÄ… BiaÅ‚ej Czarownicy, razem z Aslanem odkrywali wiosnÄ™, wykonujÄ…c tulipany technikÄ… origami, tropili wyrazy podczas przygotowanej wykreÅ›lanki (75 wyrazów na 75-lecie szkoÅ‚y), ukÅ‚adali puzzle czy tworzyli aranżacjÄ™ narnijskiej Å›ciany wokóÅ‚ szkolnej biblioteki, a także dali upust swoim artystycznym talentom, zdobiÄ…c swoje koszulki wg przygotowanych przez siebie szablonów.

NaprawdÄ™ siÄ™ dziaÅ‚o. Pogoda za sprawÄ… Aslana byÅ‚a piÄ™kna, uczniowie zadowoleni. Przy zachowaniu najwyższych Å›rodków ostrożnoÅ›ci i dziÄ™ki zaangażowaniu nauczycieli, a przede wszystkim zainteresowaniu uczniów nasz biwak kulturalny byÅ‚ możliwy do zorganizowania. Zapraszamy do galerii na szkolnym Facebooku album "Z wizytÄ… w Narnii".