Sprzątanie świata

18.09.2020

W tym roku już po raz 27. WziÄ™liÅ›my udziaÅ‚ w polskiej akcji ekologicznej, która przebiegaÅ‚a pod hasÅ‚em „Plastik? RezygnujÄ™. RedukujÄ™. SegregujÄ™”. Z powodu pandemii Covid-19 miaÅ‚a ona wymiar symboliczny, ale i tak nasi uczniowie chÄ™tnie wyszli ze szkóÅ‚, a podczas sÅ‚onecznego spaceru zaopatrzeni w rÄ™kawiczki posprzÄ…tali pobliskie tereny.

Każdy pamiÄ™taÅ‚ też o umyciu i dezynfekcji rÄ…k po powrocie. Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniÅ›my dbać. Segregacja, w tym plastiku, jest szczególnie ważna, aby zminimalizować jego szkodliwy wpÅ‚yw na nasze zdrowie. Temu przede wszystkim przyÅ›wiecaÅ‚a tegoroczna akcja.

Warto dodać, że klasa 6 a w ramach ogólnopolskiej akcji SadziMy odebraÅ‚a z NadleÅ›nictwa Jarocin 3 sadzonki klonu zwyczajnego, które zasadzimy na terenie zielonym naszej szkoÅ‚y. SprzÄ…tajÄ…c Å›wiat, sadzimy też nowe drzewa, dbajÄ…c o pÅ‚uca naszej planety.