Klasowe wycieczki

III d w Palmiarni

27. lutego klasa III d wybraÅ‚a siÄ™ pociÄ…giem do Palmiarni w Poznaniu. Celem wycieczki byÅ‚o przybliżenie uczniom wiedzy przyrodniczej poprzez bezpoÅ›redniÄ… obserwacjÄ™ flory i fauny w sposób znacznie ciekawszy niż z podrÄ™cznika. SpacerujÄ…c wÄ…skimi Å›cieżkami Palmiarni, uczniowie mieli okazjÄ™ zobaczyć i dotknąć roÅ›liny, których owoce, liÅ›cie czy kwiaty sÄ… przez czÅ‚owieka wykorzystywane w życiu. Na wyciÄ…gniÄ™cie rÄ™ki mieli mandarynki, cytryny, waniliÄ™, kakaowiec, a wyżej kilkumetrowe bananowce i palmy kokosowe.

Zauważyli jak przedziwne i różnorodne mogÄ… być roÅ›liny cechujÄ…ce siÄ™ swoistymi czÄ™sto niezwykÅ‚ymi przystosowaniami klimatycznymi. Dużym zainteresowaniem cieszyÅ‚y siÄ™ akwaria z żóÅ‚wiami i rybami egzotycznymi, pÅ‚azy i gady w terrarium czy egzotyczne papugi. Wrażeniom towarzyszyÅ‚y Å›piew ptaków i szum wody. Na koniec zwiedzania po dÅ‚ugim spacerze każdy kupiÅ‚ pamiÄ…tkÄ™, a w Parku Wilsona wystarczyÅ‚a chwila odpoczynku, by przejść ulicami Poznanie w kierunku Dworca GÅ‚ównego i ruszyć w drogÄ™ powrotnÄ… pociÄ…giem do Jarocina. To byÅ‚a super wycieczka:)