Legendoczytacze na szlaku

13.12.2019

Kamishibai to teatr obrazkowy, ilustracji, z którym uczniowie klasy III d zetknÄ™li siÄ™ po raz pierwszy w ramach projektu „Legendoczytacze na szlaku” realizowanego ze Å›rodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzÄ…cych z Funduszu Promocji Kultury oraz przez GminÄ™ Jarocin.

Na podstawie lokalnej legendy ”O Dziedzicu Jarocina zamienionego w kamieÅ„”, uczniowie stworzyli wspóÅ‚czesnÄ… historiÄ™ zatytuÅ‚owanÄ… „Tajemniczy gÅ‚az”. Dzisiaj podczas spotkania z p. JustynÄ… NawrockÄ… Å›wiÄ™towaliÅ›my autorskie wydanie teatrzyku kamishibai. Wszystkie treÅ›ci legendy i stworzone do niej ilustracje wymagaÅ‚y twórczego myÅ›lenia, zaangażowania i wyobraźni. Sumienna praca zaowocowaÅ‚a. Karty Kamishibai zostaÅ‚y profesjonalnie wydane. BRAWO MY!