18.12.2019

Uroczystym apelem dla klas I- VIII uczciliśmy rocznicę urodzin Władysława Broniewskiego, który od ponad 50 lat jest patronem naszej szkoły. Uroczystość prowadzona przez Zuzannę Kowalską i Piotra Świechowicza stała się okazją do wysłuchania wierszy Władysława Broniewskiego w wykonaniu zwycięzców tegorocznych szkolnych konkursów recytatorskich.

Laureaci trzech pierwszych miejsc, w poszczególnych kategoriach wiekowych, otrzymali z rąk Pani dyrektor pamiatkowe medale, ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniowie klas I-III wyróżnieni w konkursie plastycznym otrzymali dyplomy i upominki. Nagrodę specjalną, album dla uczennicy Aleksandry Tomczak ufundowała rodzina ś.p. Haliny Braneckiej, długoletniej polonistki naszej szkoły. Państwo Joaanna Napieralska, Agnieszka Woś i Adam Branecki przekazali również do naszej szkolnej biblioteki tomik wierszy Władysława Broniewskiego.

Uroczystość przygotowali: p. Karolina Motała, p. Beata Zdunek, p. Lucyna Walednowska
oprawa muzyczna: p. Patryk Urbaniak, Mateusz Kanafa, Tomasz Pilarczyk

I miejsce: Aleksandra Tomczak
II miejsce: Adam Konarkowski