28.10.2019

W ramach akcji "SzkoÅ‚a pamiÄ™ta", uczniowie klasy 3d zapalili znicze przed pomnikiem mjr Zbigniewa hr. Ostroróg-GorzeÅ„skiego, by w ten sposób oddać cześć bohaterom powstania wielkopolskiego.

Nasi pierwszoklasiÅ›ci wÅ‚Ä…czyli siÄ™ do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej " SzkoÅ‚a pamiÄ™ta". W celu upamiÄ™tnienia ważnych wydarzeÅ„ zwiÄ…zanych z rocznicÄ… wybuchu Powstania Wielkopolskiego zapalili znicze na pomnikach w Parku Ostroróg- GorzeÅ„skiego w Jarocinie. Dzieci zapaliÅ‚y również znicze pod Pomnikiem Braci Kaniewskich oraz poznaÅ‚y historiÄ™ ich rodziny. DowiedziaÅ‚y siÄ™, że bracia Kaniewscy urodzili siÄ™ w Jarocinie i że wszyscy walczyli w obronie naszego kraju, ponoszÄ…c Å›mierć podczas II wojny Å›wiatowej. Uczniowie uczcili w ten sposób pamięć o bohaterach naszej ojczyzny.