Noc Zawodowców

06.10.2019

Dwie drużyny z kl. 7b i 7c wzięły 04.10.2019 r. udziaÅ‚ w Nocy Zawodowców, która po raz pierwszy zostaÅ‚a zorganizowana na terenie Jarocina.

W zmaganiach wzięło udziaÅ‚ 200 uczniów ze szkóÅ‚ podstawowych powiatu jarociÅ„skiego. Każda drużyna liczyÅ‚a 10 uczniów
i 2 opiekunów. PoÅ‚owa braÅ‚a udziaÅ‚ w grze miejskiej wg wczeÅ›niej przygotowanych map, poÅ‚owa w zmaganiach na terenie ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie.
Zadania do realizacji na 5 Stacjach Kontrolnych na terenie szkoły to:
- napisanie testu wiedzy z zakresu BHP
- rozegranie gry planszowej z zakresu przedsiębiorczości lub doradztwa zawodowego
- pokaz umiejętności udzielania pierwszej pomocy
- wykonanie zadań na stanowiskach rzemieślniczych.
Konkurencje na mieÅ›cie też zwiÄ…zane byÅ‚y z promocjÄ… zawodów , których naukÄ™ oferuje jarociÅ„ska szkoÅ‚a Å›rednia.
Każdy z czÅ‚onków drużyny mógÅ‚ wykonać w trakcie zmagaÅ„ tyko 1 zadanie. Po realizacji zadania czÅ‚onek drużyny otrzymywaÅ‚ na prawe przedramiÄ™ pieczÄ…tkÄ™ potwierdzajÄ…cÄ…, że osobiÅ›cie zrealizowaÅ‚ zadanie, oraz naklejkÄ™. Naklejki należaÅ‚o przylepić na Kartach do Gry, w które wyposażone byÅ‚y oba zespoÅ‚y. Na metÄ™ mogÅ‚y stawić siÄ™ wyÅ‚Ä…cznie kompletne zespoÅ‚y po zaliczeniu wszystkich zadaÅ„ na mieÅ›cie i w szkole.

NaprawdÄ™ byÅ‚o warto spÄ™dzić ten piÄ…tkowy wieczór na ksztaÅ‚ceniu zawodowym, które jak siÄ™ okazaÅ‚o, byÅ‚o bardzo ciekawe dla naszych uczniów i obie grupy znalazÅ‚y siÄ™ wÅ›ród 6 drużyn wyróżnionych, którym najszybciej udaÅ‚o siÄ™ wykonać wszystkie zadania. 7b zdobyÅ‚a II miejsce ( nagroda - sÅ‚uchawki), a 7c – V miejsce (nagroda - smartwatche). DziÄ™kujemy rodzicom, którzy sprawowali opiekÄ™ nad uczniami podczas wieczornych konkurencji.