Tydzień Języków Obcych

29.09.2019

Hi, Hello, Onore, Good morning, Honor, Buenos dias, Guten Morgen, Bonjour….
różnymi formami powitaÅ„ rozpoczÄ™liÅ›my
TydzieÅ„ JÄ™zyków Obcych w naszej szkole.
Każda klasa z wychowawcÄ… przygotowaÅ‚a strój zgodny z barwami flag poszczególnych paÅ„stw,
a niektórzy przynieÅ›li również pyszne przekÄ…ski charakterystyczne dla swojego kraju. Testowania i konsumpcji nie byÅ‚o koÅ„ca…. ByÅ‚o pysznie i wesoÅ‚o podczas pierwszego dnia jÄ™zykowego!

JeÅ›li jeszcze nie wiecie gdzie udać siÄ™ w najbliższe wakacje, to uczniowie Czwórki z pewnoÅ›ciÄ… Wam podpowiedzÄ…….
DziÅ› przygotowywaliÅ›my plakaty promujÄ…ce paÅ„stwa, których barwy narodowe przedstawialiÅ›my wczoraj. ZbliżyliÅ›my siÄ™ do kultur wielu krajów z caÅ‚ego Å›wiata, poznaliÅ›my różnorodność i rozpoznajemy różnice miÄ™dzy PolskÄ…, a odlegÅ‚ymi terenami….
Nasze prace potrwajÄ… jeszcze jakiÅ› czas, ale już wkrótce bÄ™dÄ… zdobić korytarze szkoÅ‚y, sale lekcyjne,
a niektóre z nich czytelniÄ™ Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin w Ratuszu. Tymczasem zapraszamy w podróż po galerii zdjęć…

DzieÅ„ bez książki to dzieÅ„ stracony… a z książkÄ… angielskÄ… nabiera jeszcze lepszego wymiaru.
Podczas lekcji jÄ™zyka angielskiego poÅ›wiÄ™ciliÅ›my kilka minut na czytanie w jÄ™zyku obcym. Każdy miaÅ‚ okazjÄ™ zmierzyć siÄ™ z obcojÄ™zycznymi treÅ›ciami w bajkach pt. „Winnie the Pooh and the blustery day”, „The Little Prince”, „Dogs”, „The story of Saint Patrick” i „The very hungry Caterpillar”.
Mamy nadzieję, że uczniowie częściej będą zaglądać do tego typu książek w jesienne, pochmurne oraz słoneczne dni!

Ostatni dzieÅ„ projektu "TydzieÅ„ JÄ™zyków Obcych" zakoÅ„czyliÅ›my Å›piewajÄ…co!!!
Uczniowie klas IV-VIII tłumnie gromadzili się podczas przerw na występach karaoke śpiewając wybrane przez siebie utwory obcojęzyczne.
Teksty piosenek wyświetlane były poprzez rzutnik (w sali muzycznej) oraz Aktywną Tablicę (na parterze szkoły).
Wyśpiewane przerwy stworzyły okazję do świetnej zabawy, integracji klas oraz użycia języka angielskiego w niekonwencjonalnej formie.

Mamy nadziejÄ™, że spotkamy siÄ™ za rok również i odkryjemy kolejne horyzonty Å›wiata.
Wszystkim Rodzicom DZIĘKUJEMY za zaangażowanie w przygotowaniu potraw, strojów i materiaÅ‚ów na plakaty! Wasza pomoc i wsparcie sÄ… nieocenione!