Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

20.06.2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - galeria zdjęć

19 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019.
Uczniowie klas I-V otrzymali świadectwa od swoich wychowawców. Pani dyrektor Iwona Tobolska życzyła wszystkim
udanych i bezpiecznych wakacji.

Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego
i jednocześnie pożegnaniu absolwentów w sali gimnastycznej. W części oficjalnej nastąpiło ślubowanie nowych pocztów sztandarowych wybranych spośród uczniów klas 7a, 7b, 7c.

Następnie p. Jolanta Świdurska i p. Anna Ratajczak wręczyły świadectwa swoim wychowankom. Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali świadectwa i nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne. Wszyscy ósmoklasiści obdarowani zostali pamiątkowymi medalami absolwenta. Wychowawcy klas ósmych przekazali podziękowania rodzicom, którzy szczególnie włączali się w pracę na rzecz klasy i szkoły. Na zakończenie części oficjalnej uczniowie wręczyli kwiaty swoim nauczycielom, dziękując za wieloletnią pracę.

Następnie rozpoczęła się Gala wręczenia SUPERNAGRÓD CZWÓRKI. Przygotowali ją uczniowie klas siódmych. Nagrody zostały wręczone absolwentom, którzy wyróżnili się swoją osobowością,
charyzmą i poczuciem humoru.
W kategorii „Kabareciarz roku” zwyciężył Marcin Borowski z kl. 8a, „ Człowiekiem do wszystkiego” został Maciej Kozłowski z kl. 8a, „Perfekcyjną”- Zofia Nawrocka z kl. 8b, „ Artystyczną Duszą”- Kornelia Przepióra z kl. 8a, „Podróżnikiem roku”- Filip Mikołajczak z kl. 8b, „Duszą Towarzystwa”- Filip Bukowski z kl. 8b. Nagrody wręczali goście specjalni: królowa kabaretu-Mariolka, Bob Budowniczy, Małgorzata Rozenek, Maryla Rodowicz , Indiana Jones oraz Rachel z serialu „Przyjaciele”.

W kategorii nadzwyczajnej „Magik roku” nagrodę otrzymała pani Ewa Przybylska-nauczycielka chemii i fizyki, która od nowego roku szkolnego będzie kontynuowała pracę w Zespole Szkół nr 1 w Jarocinie. Wyróżniono ją za wykonanie licznych eksperymentów. Otrzymała też specjalne świadectwo ukończenia szkoły z rąk pisarki, która stworzyła magiczny świat Hogwartu pani J. K. Rowling oraz pani dyrektor Iwony Tobolskiej. Towarzyszył im oczywiście Harry Potter.
Przy dźwiękach piosenki „Tak ma być” zespołu Zakopower prowadzący galę Filip Cudak i Weronika Kałuża z kl. VII c pożegnali wszystkich obecnych, gratulując zwycięzcom oraz życząc ósmoklasistom szerokiej drogi i „do zobaczenia na życiowych ścieżkach”.

M. Urbaniak