Festyn Ekologiczny

14.06.2019

Uczniowie naszej szkoÅ‚y 14 czerwca wziÄ™li udziaÅ‚ w kolejnej edycji EkoÅšwiÄ™towania. Podczas Festynu Ekologicznego przedstawiono laureatów konkursów organizowanych przez ZakÅ‚ad Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, w których nasi uczniowie również brali udziaÅ‚. Pierwszym byÅ‚ konkurs „Region Czysty na 6”, który miaÅ‚ na celu zebranie w 92 szkoÅ‚ach z 17 gmin, jak najwiÄ™kszej iloÅ›ci nakrÄ™tek, puszek i baterii. RozstrzygniÄ™to konkurs „PÅ‚yty CD/ DVD zbierasz - nagrody odbierasz”. PoznaliÅ›my także laureatów EkoPiÄ…tki. ByÅ‚y warsztaty ekologiczne, konkursy, animacje, gra wirtualna, byÅ‚a możliwość wymiany odpadu na roÅ›linÄ™. Każdy, kto wrzuciÅ‚ do specjalnego kosza stary telefon, otrzymaÅ‚ drzewko od jarociÅ„skiego nadleÅ›nictwa … ByÅ‚a doskonaÅ‚a zabawa pod znakiem EKO.