Festyn Ekologiczny

14.06.2019

Uczniowie naszej szkoły 14 czerwca wzięli udział w kolejnej edycji EkoŚwiętowania. Podczas Festynu Ekologicznego przedstawiono laureatów konkursów organizowanych przez Zakład Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, w których nasi uczniowie również brali udział. Pierwszym był konkurs „Region Czysty na 6”, który miał na celu zebranie w 92 szkołach z 17 gmin, jak największej ilości nakrętek, puszek i baterii. Rozstrzygnięto konkurs „Płyty CD/ DVD zbierasz - nagrody odbierasz”. Poznaliśmy także laureatów EkoPiątki. Były warsztaty ekologiczne, konkursy, animacje, gra wirtualna, była możliwość wymiany odpadu na roślinę. Każdy, kto wrzucił do specjalnego kosza stary telefon, otrzymał drzewko od jarocińskiego nadleśnictwa … Była doskonała zabawa pod znakiem EKO.