EFEKT DOMINA

13.06.2019

Dzieci chcą wiedzieć, co w życiu jest ważne.

W drugim póÅ‚roczu roku szkolnego 2018/2019 klasy Ia i Ib przystÄ…piÅ‚y do realizacji projektu czytelniczego
„MÄ…dre bajki z caÅ‚ego Å›wiata”

Celem tego projektu byÅ‚o ksztaÅ‚towanie postaw prospoÅ‚ecznych, których podstawÄ… sÄ… okreÅ›lone wartoÅ›ci.Realizacja tego projektu polegaÅ‚a na tym, że podczas kolejnych zajęć uczniowie sÅ‚uchali treÅ›ci bajek w wykonaniu znanych aktorów i piÅ‚karzy. Ponadto w czytaniu bajek brali udziaÅ‚ również zaproszeni goÅ›cie: rodzice, pani bibliotekarka i przewodniczÄ…ca Rady Rodziców.
Po wysÅ‚uchaniu treÅ›ci bajki uczniowie rozmawiali na jej temat, dzielili siÄ™ pomysÅ‚ami, mówili co czujÄ… i przeżywajÄ…, i za każdym razem tworzyli podsumowujÄ…ce motto. Ważnym elementem byÅ‚a zawsze piosenka, która wzbogacaÅ‚a i uzupeÅ‚niaÅ‚a zajÄ™cia.
DziÄ™ki tym bajkom uczniowie poznali takie wartoÅ›ci jak odwaga, szacunek, otwartość, akceptacja, pomaganie sobie w codziennych sprawach, bycie mÄ…drym liderem, wiara w siebie i zrozumienie dla innych. W koÅ„cu potrafili wyjaÅ›nić, że EFEKT DOMINA to nic innego jak „magiczna przemiana”, którÄ… ktoÅ› musi rozpocząć. JeÅ›li to zrobi, kolejni ludzie zacznÄ… sobie pomagać, bÄ™dÄ… dla siebie życzliwi i uważni na potrzeby innych. Zrozumieli też, że każdy z nas może w każdej chwili uruchomić taki EFEKT DOMINA. TAKÅ»E TY I JA!