EFEKT DOMINA

13.06.2019

Dzieci chcą wiedzieć, co w życiu jest ważne.

W drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 klasy Ia i Ib przystąpiły do realizacji projektu czytelniczego
„Mądre bajki z całego świata”

Celem tego projektu było kształtowanie postaw prospołecznych, których podstawą są określone wartości.Realizacja tego projektu polegała na tym, że podczas kolejnych zajęć uczniowie słuchali treści bajek w wykonaniu znanych aktorów i piłkarzy. Ponadto w czytaniu bajek brali udział również zaproszeni goście: rodzice, pani bibliotekarka i przewodnicząca Rady Rodziców.
Po wysłuchaniu treści bajki uczniowie rozmawiali na jej temat, dzielili się pomysłami, mówili co czują i przeżywają, i za każdym razem tworzyli podsumowujące motto. Ważnym elementem była zawsze piosenka, która wzbogacała i uzupełniała zajęcia.
Dzięki tym bajkom uczniowie poznali takie wartości jak odwaga, szacunek, otwartość, akceptacja, pomaganie sobie w codziennych sprawach, bycie mądrym liderem, wiara w siebie i zrozumienie dla innych. W końcu potrafili wyjaśnić, że EFEKT DOMINA to nic innego jak „magiczna przemiana”, którą ktoś musi rozpocząć. Jeśli to zrobi, kolejni ludzie zaczną sobie pomagać, będą dla siebie życzliwi i uważni na potrzeby innych. Zrozumieli też, że każdy z nas może w każdej chwili uruchomić taki EFEKT DOMINA. TAKŻE TY I JA!