Drzwi Otwarte Szkoły - Edukacyjna Czwórka

15.03.2019

W ramach Drzwi Otwartych spoÅ‚eczność SzkoÅ‚y Podstawowej Nr 4 w Jarocinie zaprosiÅ‚a dzieci, które odwiedziÅ‚y naszÄ… szkoÅ‚Ä™ do udziaÅ‚u w projekcie „Edukacyjna Czwórka”. Przygotowano dla nich różne konkursy i zadania. Dzieci otrzymaÅ‚y Karty projektowe, na których dokumentowali wykonane zadania  tajemniczÄ… pieczÄ™ciÄ….

W projekcie można byÅ‚o skorzystac z różnych atrakcji, takich jak:

• sportowe zmagania „Sprawni jak żoÅ‚nierze” oraz „PiÅ‚karska kadra czeka”

• Potyczki jÄ™zykowe „Z angielskim na TY” i zabawy specjalistyczne „Gdzie chrzÄ…szcz brzmi w trzcinie”.

• Przyrodnicze niespodzianki” - m.in. sztuczny Å›nieg, wahadÅ‚o Newtona, samochodzik na ogniwo wodorowe, lampa Lawa oraz gumowe jajko, modele oka, ucha, mózgu, musujÄ…ce kule kÄ…pielowe, pokaz wentylacji pÅ‚uc. Dzieci miaÅ‚y możliwość wykonać odcisk swoich linii papilarnych, a także przeprowadzić obserwacje mikroskopowe.

•  „Kodowanie na dywanie” gdzie nasi mali goÅ›cie mogli zmierzyć siÄ™ z umiejÄ™tnoÅ›ciÄ… kodowania na dywanie, czyli zabawÄ… z kubeczkami na macie, która rozwija kreatywność i logiczne myÅ›lenie, poszerza wyobraźniÄ™ oraz przygotowuje do nauki programowania. Dzieci miaÅ‚y możliwość kodować statki, kwiatki, samochody itd. oraz grać w sudoku i memory. Najbardziej atrakcyjne jednak dla dzieci byÅ‚o budowanie jak najwiÄ™kszej wieży z kubeczków

•  „Matematyczne origami”, które miaÅ‚o przekonać wszystkich, że matematykÄ™ da siÄ™ lubić

• Uczniowie czwartych klas zapraszali na przedstawienie kukieÅ‚kowe "Legenda o Bazyliszku". Zagrali je aż 18 razy!!! W wydarzeniu wzięło udziaÅ‚ 5 zespoÅ‚ów teatralnych. ByÅ‚o sporo wrażeÅ„... Niektórzy z naszych GoÅ›ci próbowali siÅ‚ jako aktorzy kukieÅ‚kowi i poznawali teatr "od kuchni".

•  Wystawa instrumentów muzycznych i konkurs muzyczny „Jaka to melodia”

• Programowanie w scratchu

• Åšwietlica szkolna zaprosiÅ‚a na zabawy plastyczne i malowanie twarzy, a stoÅ‚ówka kusiÅ‚a smakoÅ‚ykami.

Spacerując po korytarzach szkolnych można było spotkać się ze znanymi postaciami minionych epok.

Obok oferty edukacyjnej przedstawiono również projekty, w których na co dzieÅ„ szkoÅ‚a bierze udziaÅ‚: „Szklanka mleka”, „Warzywa i owoce w szkole".

MiÅ‚ym podsumowaniem wizyty w „Czwórce” byÅ‚o pamiÄ…tkowe zdjÄ™cie w Fotobudce, kawa i ciacho w kawiarence przygotowanej przez naszych Rodziców, no i pamiÄ…tkowy znaczek dla uczestników naszego projektu.