To już 50 lat

„Åšlady, których wiatr nie zamiótÅ‚”

W tym roku minęło 50 lat od nadania Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie imienia WÅ‚adysÅ‚awa Broniewskiego. Jego postać i nieÅ‚atwe życie odczytujemy i poznajemy dziÄ™ki poezji, w której tak piÄ™knie przekazywaÅ‚ emocje. Dnia 14 grudnia odbyÅ‚ siÄ™ spektakl poetycki „Åšlady, których wiatr nie zamiótÅ‚”. Nastrojowe wiersze Patrona w oprawie muzycznej usÅ‚yszeliÅ›my w wykonaniu laureatów i wyróżnionych w konkursie recytatorskim. Na poczÄ…tku zabrzmiaÅ‚ gÅ‚os samego poety recytujÄ…cego wiersz Miasto rodzinne:
„DziÄ™ki, dziÄ™ki za każde sÅ‚owo,
dobrzy ludzie z dziecięcych wspomnień
niech wam szumi (…)
wiatr, co Å›lady tam zamiótÅ‚ po mnie.”

Na widowni zasiedli nauczyciele emerytowani i czynni oraz pracownicy ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ nr 4, a także inni zaproszeni goÅ›cie.
Za chwile wzruszajÄ…cych wspomnieÅ„ z Broniewskim w roli gÅ‚ównej podziÄ™kowaÅ‚a, wspominajÄ…c tÄ™ historiÄ™ sprzed 50 lat, byÅ‚a dyrektor SzkoÅ‚y Podstawowej nr 4, pani Zofia SmoczyÅ„ska. GrudniowÄ… uroczystość z Patronem poÅ‚Ä…czono z życzeniami Å›wiÄ…tecznymi dla naszych goÅ›ci.

Dnia 17 grudnia od 50 lat obchodzonego w naszej szkole jako DzieÅ„ Patrona poetyckie spotkanie powtórzono dla dzieci i mÅ‚odzieży, kultywujÄ…c szacunek mÅ‚odego pokolenia dla życia i twórczoÅ›ci WÅ‚adysÅ‚awa Broniewskiego.
Åšladów Jego poezji wiatr nie zamiótÅ‚…