Nasza Niepodległa

06.11.2018

Trwają szkolne przygotowania do obchodów 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Szkolny łącznik, dzięki uprzejmości p. Piotra Pawlaka, naszego Absolwenta, oraz firmy Sound & Lights Service https://www.facebook.com/slservicepl, został odświętnie oświetlony BIAŁO CZERWONYMI BARWAMI. Pięknie prezentuje się instalacja przygotowana przez p. Monikę Kulę, we wszystkich oknach wywieszone biało - czerwone flagi, podczas lekcji muzyki trwają przygotowania do wspólnego ogólnopolskiego śpiewania Hymnu, laureaci konkursów recytatorskich "Poezji patriotycznej" i nasze przedszkolaki przygotowują się do wieczornicy, wykonywane są prace plastyczne o tematyce patriotycznej... W szkole uczniowie i nauczyciele coraz częściej przypinają do piersi biało czerwone rozety. Czujemy świąteczny nastrój, wiemy, że to również nasze święto ...
Zapraszamy wszystkich do włączenia się w szkolne i miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości .
Szczególnie w piątek, 9 listopada, swoim odświętnym, galowym strojem, przypiętą biało - czerwoną kokardą na piersiach pokażmy w szkole i w drodze do szkoły nasz patriotyzm i swój szacunek do Niepodległej.

Program obchodów:
8 listopada br czwartek - muzyczne przerwy dla Niepodległej

9 listopada br piątek
9.00 (sala gimnastyczna) apel "Nasza Niepodległa" dla grup przedszkolnych i klas 1-3

godz. 11.11 udział w ogólnopolskiej akcja „Rekord dla Niepodległej” wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego udział biorą klasy I-VIII (duża sala gimnastyczna)

godz. 11.15- 11.45 koncert Szkoły Muzycznej Yamaha (udział biorą klasy I- VIII)

przerwa ok 11.45- 12.00

godz. 12 zajęcia z wychowawcą (klasy IV-VIII- przydział sal jak w ramach zajęć z wychowawcą) "Życzenia dla Niepodległej"

godz. 12.55 Akademia dla klas IV- VIII "Nasza Niepodległa" - wieczornica przygotowana przez p. Izabelę Woźnice i Karolinę Motałe.

godz. 17.30 udział pocztu Sztandarowego w uroczystej MSZY ŚW. W INTENCJI NARODU I POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH.

godz. 19.00 uroczysty CAPSTRZYK na JAROCIŃSKIM RYNKU

10 listopada br sobota udział reprezentacji szkoły w PŁYWACKIEJ SZTAFECIE MEMORIAŁOWEJ.

15. listopada br czwartek godz. 17.00
"Nasza Niepodległa dla Rodziców, Absolwentów i Sympatyków Czwórki" - zapraszamy wszystkich do udziału w wieczornicy przygotowanej przez p. Izabelę Woźnice i Karolinę Motałe.

Wszystkich Państwa zachęcam również do udziału w uroczystościach zorganizowanych przez Burmistrza Jarocina w ramach obchodów 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI I DNI PATRONA MIASTA.

Wszyscy mamy niebywały zaszczyt świętować 100 LECIE NIEPODLEGŁEJ, możemy bezpośrednio uczestniczyć w uroczystościach i być świadkami wydarzeń, które tworzą nową historię Rzeczpospolitej Polskiej.

Dziś już zapraszamy do wieczornego spaceru przy szkole