Ślubowanie Pierwszoklasistów

15.10.2018

15 października swój wielki dzieÅ„ mieli PierwszoklasiÅ›ci. W towarzystwie zaproszonych goÅ›ci i wróżek zostali poddani trzem próbom. OkazaÅ‚o siÄ™, że dzieci sÄ… mÄ…dre, rozÅ›piewane, zintegrowane i co bardzo ważne, a doskonale wspóÅ‚gra ze zbliżajÄ…cÄ… siÄ™ rocznicÄ… 100 lecia odzyskania przez PolskÄ™ niepodlegÅ‚oÅ›ci, kochajÄ… swojÄ… ojczyznÄ™. Wszystkie przemówienia wygÅ‚oszone podczas uroczystoÅ›ci mówiÅ‚y o wartoÅ›ciach, byciu dobrym dla innych, umiejÄ™tnoÅ›ciach zdobywanych w szkole oraz prawie do bÅ‚Ä™du, który zawsze z pomocÄ… nauczyciela, rodzica, można naprawić. Wreszcie przyszedÅ‚ czas na najważniejszÄ… część tego wyjÄ…tkowego spotkania. Åšlubowanie zÅ‚ożyli zarówno PierwszoklasiÅ›ci jak i ich rodzice. Jedni przyrzekali pilnie uczyć siÄ™ i wzorowo zachowywać, drudzy kochać, przytulać i wspierać - zawsze swoje dzieci. Podczas uroczystoÅ›ci 79 uczniów klas pierwszych zostaÅ‚o przyjÄ™tych do spoÅ‚ecznoÅ›ci SzkoÅ‚y Podstawowej Nr 4 w Jarocinie. Z pewnoÅ›ciÄ… wszyscy uczestnicy tego wyjÄ…tkowego Å›wiÄ™ta przeżyli chwile radosnych i niezapomnianych wzruszeÅ„.