...a to Polska właśnie?

16.10.2018

16.10.2018 r. odbyły się konkursy recytatorskie pt.,,...a to Polska właśnie" dla uczniów klas I-III, oraz w kategorii klas IV - VIII. Głównym celem konkursu było upowszechnianie i szerzenie twórczości patriotycznej Rzeczpospolitej Polskiej oraz rozwijanie wrażliwości poetyckiej wśród uczniów. W kategorii klas I-III uczestnicy przygotowali wiersze wskazane przez organizatorów. W klasach IV- VIII dobór tekstu należał do poszczególnych uczestników konkursu. Jury przy ocenie wzięło pod uwagę: rozpoczęcie recytacji od podania tytułu i autora; znajomość wiersza; prawidłowe i głośne wymawianie wyrazów oraz wyrażenie nastroju utworu.
Wszystkim recytacjom przysłuchiwała się p. dyrektor Iwona Tobolska "To była piękna lekcja patriotyzmu, dzieci bardzo dobrze były przygotowane do konkursu, pięknie recytowały wybrane utwory. Każdy z recytatorów zachwycał swoją postawą i niepowtarzalną interpretacją utworów, za co nagradzany był gromkimi brawami uczestników konkursu, jurorów i rodziców. "

W kategorii klas I-III
Komisja konkursowa w składzie: Monika Kula, Jolanta Grzegorzewska, Iwona Tobolska, Justyna Nawrocka nagrodziło następujących uczniów:
I miejsce zajęła Maja Skokowska z klasy 2 a
II miejsce zajęła Liwia Margas z klasy 3 a
III miejsce zajęła Aleksandra Janowska z klasy 2 b

(organizatorzy konkursu: p. Agata Litke, p. Luiza Szymkowiak)

Komisja konkursowa w składzie Jolanta Świdurska, Bogumiła Jóskowiak i Łukasz Szablewski klas IV- VIII nagrodziło następujących uczniów:
Klasy IV:
Wiktoria Ostenda, kl. 4 a (W. Szymborska „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”) – laureatka
Matylda Kaczmarek, kl. 4 e (J. Białobrzeska „Moja mała ojczyzna”) – wyróżnienie
Maja Bambrowicz, kl. 4 a (A. Słonimski „Polska”) – wyróżnienie

Klasy V:
Jakub Król, kl. 5 a (A. Słonimski „Polska”) – laureat
Tomasz Mocek, kl. 5 a (M. Wolski „Niepodległość”) – wyróżnienie
Aleksandra Grodzka, kl. 5 b (W. Szymborska „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”) – wyróżnienie

Klasy VI:
Michał Szajda, kl. 6 b (A. Słonimski „Alarm” fragment) – laureat
Bartosz Żychski, kl. 6 c (M. Wolski „Niepodległość”) – wyróżnienie
Miłosz Kaliński, kl. 6 c (W. Bełza „Ziemia rodzinna”) – wyróżnienie

Klasy VII:
Alicja Cierniak, kl. 7 a (A. Słonimski „Alarm”) – laureat
Aleksandra Tomczak, kl. 7c (S. Baliński „Polska podziemna”) – wyróżnienie
Roksana Grześkiewicz, kl. 7a ( autor nieznany „Nasz znak”) – wyróżnienie

Klasy VIII:
Filip Nowicki, kl. 8 a (A. Mickiewicz „Reduta Ordona” fragment) – laureat

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych recytacji.
Laureaci i uczniowie wyróżnieni otrzymają ocenę celującą z języka polskiego, natomiast pozostali recytatorzy ocenę bardzo dobrą.