14.09.2018

14 wrzeÅ›nia w Czwóreczce obchodziliÅ›my DzieÅ„ Kropki :-) DzieÅ„ Kropki obchodzony jest w wielu krajach. Jest to Å›wiÄ™to kreatywnoÅ›ci, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na caÅ‚ym Å›wiecie organizujÄ… tego dnia wiele dziaÅ‚aÅ„, które pomagajÄ… dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. PowstajÄ… kropkowe dzieÅ‚a sztuki, filmy animowane, matematyczne Å‚amigÅ‚ówki, labirynty, festiwale talentów i wiele, wiele innych niesamowitych dzieÅ‚ i wydarzeÅ„.

DzieÅ„ Kropki byÅ‚ super. Kropka zawÅ‚adnęła caÅ‚a szkoÅ‚Ä…. RzÄ…dziÅ‚a na lekcjach, na przerwach. Uczniowie mieli okazjÄ™ Å›piewać i taÅ„czyć, lepić, malować do woli. ChÄ™tni mogli pokazać swojej talenty koncertujÄ…c na „Muzycznej przerwie w Kropki”.

Tegoroczny DzieÅ„ Kropki byÅ‚ również okazjÄ… do spotkania z KUŹNIÄ„ TALENTÓW, którÄ… niewÄ…tpliwie jest ZHP. Dzieci mogÅ‚y odwiedzić kilka gniazd warsztatowych, poznać zabawy i plÄ…sy zuchowe. Harcerze pokazywali jak przygotować siÄ™ do surwiwalu i przetrwać w lesie. Jak rozÅ‚ożyć kanadyjki na czas i poprawnie pakować siÄ™ na biwak, jak budować ognisko i sprawnie wiÄ…zać wÄ™zÅ‚y.

ChÄ™tni, których zaciekawiÅ‚ harcerski Å›wiat mogli zapisać siÄ™ do drużyny harcerskiej i gromady zuchowej które dziaÅ‚ajÄ… przy naszej szkole (zbiórki zuchowe wtorek 15:30-17:00, harcerskie czwartki 16:00-17:30.

ByÅ‚ to szalony i peÅ‚en wrażeÅ„ dzieÅ„, gdzie szkoÅ‚Ä… rzÄ…dziÅ‚a KROPKA (kliknij) i nawet deszczowa pogoda nie popsuÅ‚a nam nastrojów.

Koniec i Kropka.