Zawodowe czytanie w 1b i 1d

EWALUACJA PROGRAMU

Żołnierz

Na ostatnich zajÄ™ciach goÅ›ciliÅ›my żoÅ‚nierza zawodowego pana Dariusza Moszyka, który w przystÄ™pny sposób przy pomocy sÅ‚użbowego stroju i akcesoriów przedstawiÅ‚ ten cieszÄ…cy siÄ™ wysokim zaufaniem spoÅ‚ecznym zawód. Uczniowie z zaciekawieniem najpierw sÅ‚uchali utworu literackiego, a nastÄ™pnie zadawali pytania naszemu goÅ›ciowi.

Na zakoÅ„czenie projektu powtórnie przybyÅ‚ do nas pan trener i przeprowadziÅ‚ profesjonalny trening z naszymi uczniami.

Ewaluacja programu.
Program „Zawodowe czytanie” realizowany od października do czerwca pozwoliÅ‚ nam na spotkania z imponujÄ…cÄ… liczbÄ… goÅ›ci. W trakcie projektu poznaliÅ›my nastÄ™pujÄ…ce zawody: kelnerka, pielÄ™gniarka, pracownik poczty, policjant, lekarz weterynarii, pielÄ™gniarz sÅ‚użby wiÄ™ziennej, przewodnik ,stolarz, kolejarz, pielÄ™gniarka, trener, żoÅ‚nierz zawodowy. Oprócz poznania zawodów nasi goÅ›cie wprowadzali nas także w Å›wiat literatury dzieciÄ™cej niejednokrotnie czytajÄ…c utwory z kanonu lektur dla klasy I.

Dnia 12.06 klasy spotkaÅ‚y siÄ™ i przeprowadzono ewaluacjÄ™ programu w losowo dobranych grupach stosujÄ…c metodÄ™ - promyczkowe uszeregowanie. Każda grupa losowaÅ‚a poznany zawód i miaÅ‚a wypisać to, co na jego temat zapamiÄ™taÅ‚a. ImponujÄ…ce jak wiele zapamiÄ™tali nasi uczniowie. Projekt dobiegÅ‚ koÅ„ca. PozostaÅ‚y niezapomniane wrażenia, wiedza i integracja obu klas. Wszystkim naszym goÅ›ciom bardzo dziÄ™kujemy.

A.Litke, L.Szymkowiak