Muzyczne czwartki

23.03.2018

Listopad i grudzień w projekcie „Muzyczne czwartki” odbił się echem pięknych kolęd wspólnie śpiewanych przez grupę „Smerfy 2” i klasy IB. Kolędy „Dzisiaj w Betlejem” i pastorałka „Nie płacz Jezu” były ulubionymi melodiami spotkań, ale także elementy muzykoterapii takie jak „ Taniec kartki” , „Chusteczka haftowana i składana”, zabawy rytmizujące z woreczkami „Worek mam ram tam tam” ( wykorzystane kubeczki jednorazowe). Styczeń i luty to okres dzielenia się w projekcie umiejętnościami jakie zaprezentowały obie grupy podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Grupa przedszkolaków z zerówki uczyła starszych kolegów układu choreograficznego do piosenki Despacito, a pierwszoklasiści uczyli grupę Smerfy 2 piosenki pt. Kochana Babciu na biesiadną melodię „Panno Walerciu”. Marzec i kwiecień to czas w którym przygotujemy dwa tańce. W rosyjskim tańcu będą brały udział dziewczynki z grupy „ Smerfy 2” i IB, a chłopcy wykonają taniec z kapeluszami w podobnym składzie.

A.Nawrocka,L.Szymkowiak