Muzyczne czwartki

23.03.2018

Listopad i grudzieÅ„ w projekcie „Muzyczne czwartki” odbiÅ‚ siÄ™ echem piÄ™knych kolÄ™d wspólnie Å›piewanych przez grupÄ™ „Smerfy 2” i klasy IB. KolÄ™dy „Dzisiaj w Betlejem” i pastoraÅ‚ka „Nie pÅ‚acz Jezu” byÅ‚y ulubionymi melodiami spotkaÅ„, ale także elementy muzykoterapii takie jak „ Taniec kartki” , „Chusteczka haftowana i skÅ‚adana”, zabawy rytmizujÄ…ce z woreczkami „Worek mam ram tam tam” ( wykorzystane kubeczki jednorazowe). StyczeÅ„ i luty to okres dzielenia siÄ™ w projekcie umiejÄ™tnoÅ›ciami jakie zaprezentowaÅ‚y obie grupy podczas uroczystoÅ›ci z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Grupa przedszkolaków z zerówki uczyÅ‚a starszych kolegów ukÅ‚adu choreograficznego do piosenki Despacito, a pierwszoklasiÅ›ci uczyli grupÄ™ Smerfy 2 piosenki pt. Kochana Babciu na biesiadnÄ… melodiÄ™ „Panno Walerciu”. Marzec i kwiecieÅ„ to czas w którym przygotujemy dwa taÅ„ce. W rosyjskim taÅ„cu bÄ™dÄ… braÅ‚y udziaÅ‚ dziewczynki z grupy „ Smerfy 2” i IB, a chÅ‚opcy wykonajÄ… taniec z kapeluszami w podobnym skÅ‚adzie.

A.Nawrocka,L.Szymkowiak