I d w bibliotece

23.03.2018

Zaproszenie od pani Justyny Nawrockiej na lekcję biblioteczną z radością przyjęli uczniowie klasy I d. Kilkoro z nich było wcześniej ze swoimi rodzicami lub starszym rodzeństwem, ale zdecydowana większość była pierwszy raz wśród tylu książek. Uczniowie dowiedzieli się co to jest księgozbiór, co zrobić, żeby zostać czytelnikiem biblioteki, oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim bardzo podobały się kolorowo i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i głośno komentowały. Niektórzy nawet wypożyczyli, by poczytać domownikom. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechu i wrażeń atmosferze. Dzieci stwierdziły, że biblioteka to bardzo ciekawe miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

A. Litke