I d w bibliotece

23.03.2018

Zaproszenie od pani Justyny Nawrockiej na lekcjÄ™ bibliotecznÄ… z radoÅ›ciÄ… przyjÄ™li uczniowie klasy I d. Kilkoro z nich byÅ‚o wczeÅ›niej ze swoimi rodzicami lub starszym rodzeÅ„stwem, ale zdecydowana wiÄ™kszość byÅ‚a pierwszy raz wÅ›ród tylu książek. Uczniowie dowiedzieli siÄ™ co to jest ksiÄ™gozbiór, co zrobić, żeby zostać czytelnikiem biblioteki, oraz jak należy siÄ™ w niej zachować. Wszystkim bardzo podobaÅ‚y siÄ™ kolorowo i bogato ilustrowane książki, które z chÄ™ciÄ… oglÄ…daÅ‚y i gÅ‚oÅ›no komentowaÅ‚y. Niektórzy nawet wypożyczyli, by poczytać domownikom. Spotkanie odbyÅ‚o siÄ™ w miÅ‚ej, peÅ‚nej uÅ›miechu i wrażeÅ„ atmosferze. Dzieci stwierdziÅ‚y, że biblioteka to bardzo ciekawe miejsce, w którym każdy znajdzie coÅ› dla siebie.

A. Litke