Bezpieczne zachowanie dzieci

23.03.2018

15 marca klasy I-II wzięły udziaÅ‚ już w kolejnej edycji kampanii edukacyjnej „PomyÅ›l zanim usiÄ…dziesz za kierownicÄ…, czyli dziecko bezpieczne na drodze”, organizowanej przez Bridgestone PoznaÅ„. Uczniowie dowiedzieli siÄ™ m.in. jak prawidÅ‚owo zapinać pasy, korzystać z fotelika samochodowego i być widocznym na drodze.

Celem kampanii byÅ‚o promowanie bezpiecznych zachowaÅ„ wÅ›ród dzieci oraz poprawa ich Å›wiadomoÅ›ci na temat zagrożeÅ„ na drodze.
Interaktywne spotkania byÅ‚y prowadzone przez pracowników Bridgestone. GoÅ›ciem specjalnym zajęć byÅ‚ manekin Jan, który wzbudzaÅ‚ zainteresowanie wÅ›ród dzieci. To animator przebrany w żóÅ‚ty strój manekina testowego używanego w symulacji wypadków samochodowych (w testach NCAP).
Uczestnicy  otrzymali w nagrodÄ™ od organizatorów upominki: piórniki, magnesy, odblaskowe gadżety. DziÄ™kujemy!

M. Idziak