Bezpieczne zachowanie dzieci

23.03.2018

15 marca klasy I-II wzięły udział już w kolejnej edycji kampanii edukacyjnej „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”, organizowanej przez Bridgestone Poznań. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo zapinać pasy, korzystać z fotelika samochodowego i być widocznym na drodze.

Celem kampanii było promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci oraz poprawa ich świadomości na temat zagrożeń na drodze.
Interaktywne spotkania były prowadzone przez pracowników Bridgestone. Gościem specjalnym zajęć był manekin Jan, który wzbudzał zainteresowanie wśród dzieci. To animator przebrany w żółty strój manekina testowego używanego w symulacji wypadków samochodowych (w testach NCAP).
Uczestnicy  otrzymali w nagrodę od organizatorów upominki: piórniki, magnesy, odblaskowe gadżety. Dziękujemy!

M. Idziak