Noc w szkole

"Åšladami Hobbita"

Z 9 na 10 lutego 2018 r., a wiÄ™c na rozpoczÄ™cie ferii, w naszej szkole uczniowie klas 5-6 mieli możliwość spÄ™dzić noc w szkole uczestniczÄ…c w zajÄ™ciach, których tematyka oparta byÅ‚a na książce "Hobbit, czyli tam i z powrotem" (zdjÄ™cia-galeria new). Uczniowie podzieleni na grupy z latarkami i mapami w rÄ™kach wyruszyli stawić czoÅ‚o czekajÄ…cym na nich w ciemnoÅ›ciach zadaniom. Musieli rozszyfrować księżycowe pismo elfów, wykonać pajÄ™czynÄ™ w Mrocznej Puszczy, obliczyć kwotÄ™ monet znajdujacych siÄ™ w sakiewce trolla czy zmierzyć siÄ™ z angielskim sÅ‚ownictwem w MieÅ›cie na Jeziorze. Budowali też mur w Mglistych Górach, rozwiÄ…zywali zagadki Golluma oraz rysowali Beorna. Po szkolnych podchodach przyszedÅ‚ czas na kolacjÄ™ i rozgrywki na sali gimnastycznej. Noc uczniom umiliÅ‚ szwedzki stóÅ‚ peÅ‚en Å‚akoci, ciepÅ‚a herbatka i maraton filmowy bÄ™dÄ…cy ekranizacjÄ… książki J.R.R. Tolkiena, który trwaÅ‚ do rana.

Wszystkim uczestnikom wrÄ™czono pamiÄ…tkowe dyplomy, specjalnie na tÄ™ okazjÄ™ przygotowane zakÅ‚adki do książek oraz bony zwalniajÄ…ce z odpowiedzi lub potwierdzajÄ…ce uzyskanie oceny bardzo dobrej z aktywnoÅ›ci z poszczególnych przedmiotów. Zadowoleni uczniowie udali sie na zasÅ‚użonÄ… drzemkÄ™ do swoich domów. Za miÅ‚Ä… atmosferÄ™ oraz pomoc wszystkim, którzy zaangażowali siÄ™ w to przedsiÄ™wziÄ™cie dziÄ™kujÄ… organizatorzy: B. Jóskowiak, E. Palczewska, A. Ratajczak.