Noc w szkole

28.02.2018

"Śladami Hobbita"

Z 9 na 10 lutego 2018 r., a więc na rozpoczęcie ferii, w naszej szkole uczniowie klas 5-6 mieli możliwość spędzić noc w szkole uczestnicząc w zajęciach, których tematyka oparta była na książce "Hobbit, czyli tam i z powrotem" (zdjęcia-galeria new). Uczniowie podzieleni na grupy z latarkami i mapami w rękach wyruszyli stawić czoło czekającym na nich w ciemnościach zadaniom. Musieli rozszyfrować księżycowe pismo elfów, wykonać pajęczynę w Mrocznej Puszczy, obliczyć kwotę monet znajdujacych się w sakiewce trolla czy zmierzyć się z angielskim słownictwem w Mieście na Jeziorze. Budowali też mur w Mglistych Górach, rozwiązywali zagadki Golluma oraz rysowali Beorna. Po szkolnych podchodach przyszedł czas na kolację i rozgrywki na sali gimnastycznej. Noc uczniom umilił szwedzki stół pełen łakoci, ciepła herbatka i maraton filmowy będący ekranizacją książki J.R.R. Tolkiena, który trwał do rana.

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, specjalnie na tę okazję przygotowane zakładki do książek oraz bony zwalniające z odpowiedzi lub potwierdzające uzyskanie oceny bardzo dobrej z aktywności z poszczególnych przedmiotów. Zadowoleni uczniowie udali sie na zasłużoną drzemkę do swoich domów. Za miłą atmosferę oraz pomoc wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie dziękują organizatorzy: B. Jóskowiak, E. Palczewska, A. Ratajczak.