Przygotowania do DBI rozpoczęte

20.01.2018

Uczniowie naszej szkoły wezmą udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypada 6 lutego. Przygotowania do niego zaczynamy znacznie wcześniej, na wielu płaszczyznach, aby omówić wszystkie ważne aspekty tego wydarzenia. Celebrować je będziemy pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Uczniowie kl. IIIe podczas warsztatów plastycznych, poprzedzonych filmami z cyklu "Owce w sieci", wykonali trzy mocne w swoim przekazie plakaty, które realizują ich wizję bezpieczeństwa i szacunku w sieci.

Warto tutaj zacytować Kuratoriu Oświaty w Poznaniu, które zachęca szkoły do brania udziału w obchodach DBI następującymi słowami "Podczas tegorocznych obchodów organizatorzy chcą szczególnie podkreślić szacunek jako istotną wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji".

G. Tobolska