Dzień Patrona szkoły

„Daj nam, poezjo, najprostsze ze słów prostych i z cichych - najcichsze”

W tym rok przypada 120. rocznica urodzin Władysława Broniewskiego – PATRONA SZKOŁY. Uroczyste spotkanie z jego poezją odbyło się 15 grudnia 2017 r. Prowadzący uroczystość przedstawiali genezę utworów, które recytowali laureaci i wyróżnieni w Konkursie Recytatorskim Poezji Władysława Broniewskiego. Usłyszeliśmy wiersze: Dąb, Nic więcej, Jesienny wiatr,... Bagnet na broń, List z więzienia, Żołnierz polski, Ballady i romanse, Maria, Nocny gość, Spowiedź.

Tak ułożyła się opowieść o naszym Patronie, którego „życie nie głaskało po głowie” i wybrzmiała po raz kolejny w głosie młodego pokolenia. Nastrój i klimat poetyckiego spotkania tworzyły muzyka i światło lampionów. Szczegółowa relacja fotograficzna w Galerii Zapraszamy!