Aktualności szkolne

Aktualności szkolne

NEWS

Zawodowe czytanie w I b i d

01.11.2017

Policjant

W listopadzie odbyły się kolejne spotkania w ramach projektu "Zawodowe czytanie". Tym razem do uczniów kl.I b i I d zaproszono policjanta mł. asp. Mariusza Idziorka ze średzkiej komendy. Funkcjonariusz przygotował bardzo perfekcyjnie swój ulubiony wiersz Juliana Tuwima "Słoń Trąbalski". Chciał w ten sposób zwrócić uwagę młodych słuchaczy, że można połączyć mało lubiane czytanie z bardzo wesołą tematyką. Nasz gość nie zapomniał również przekazać dzieciom bardzo ważnych informacji dotyczących ich bezpieczeństwa w domu, szkole i na ulicy. Podczas spotkania wszyscy chętnie zadawali pytania i uważnie słuchali o policyjnej służbie, ale największym zainteresowaniem cieszyły się przyniesione akcesoria: kajdanki, kamizelka kuloodporna, czapka i pałka policyjna, a także mini sygnalizator świetlny i policyjny lizak. Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane wspaniałymi upominkami w postaci kolorowanek, książeczek i opasek odblaskowych.Dziękujemy i życzymy sukcesów w dalszej pracy zawodowej.

L. Szymkowiak, A.Litke


Pracownik Poczty Polskiej


Kolejnym gościem zaproszonym do udziału w projekcie "Zawodowe czytanie" był pracownik Poczty Polskiej, pani Justyna Mrowicka, która przygotowała fragment książki Holly Webb "Zaopiekuj się mną" dostarczając dzieciom wielu wzruszeń i emocji. Po wysłuchaniu tekstu dzieci miały okazję poznać w bardzo przystępny sposób historię Poczty Polskiej, prawidłowe adresowanie przesyłek oraz pracę na poczcie od okienka pocztowego poprzez ekspedycję, logistykę, kończąc na doręczaniu czyli roli listonosza. Pani Mrowicka zaprezentowała dzieciom wzory znaczków, przedstawiła zasady filatelistyki namawiając do nowego hobby. Wszystkich uczestników spotkania zachęcała do wysyłania kartek pocztowych na zbliżające się święta, a szczególnie tych specjalnych do Świętego Mikołaja. To kolejne spotkanie, które przebiegało w miłej atmosferze, a za aktywność dzieci otrzymały upominki: balony z logo Poczty, krzyżówki, kolorowanki oraz specjalne szablony, na których projektowały swój znaczek. Bardzo dziękujemy za wspólny spędzony czas.

L.Szymkowiak, A. Litke

Pielęgniarka

W październiku klasy I b i d rozpoczęły projekt, którego celem jest poznanie różnych zawodów oraz rozwijanie czytelnictwa. W ramach projektu będziemy zapraszać rodziców wykonujących ciekawe zawody oraz osoby związane ze szkołą. Pierwsze spotkanie odbyło się z udziałem pielęgniarki szkolnej - pani Marioli Klarzyńskiej. Po wysłuchaniu przepięknej baśni odbyła się pogadanka na temat profilaktyki grypy oraz pytania od dzieci dotyczące wykonywania zawodu pielęgniarki.

Kelnerka

Na drugim spotkaniu dzieci poznały zawód kelnerki - pani Katarzyna Szymkowiak po przeczytaniu kolejnej baśni braci Grimm wyczerpująco opowiedziała o swojej pracy. Dzieciom bardzo podobały się obydwa spotkania i już czekają na następne…

A.Litke, L.Szymkowiak

« inne aktualności