III f o przyjaźni

05.10.2017

Dnia 5 października klasa IIIf uczestniczyÅ‚a w spotkaniu z lekarzem weterynarii, paniÄ… MonikÄ… TargoÅ„skÄ…, która opowiadaÅ‚a trzecioklasistom o tym, jakie obowiÄ…zki ma czÅ‚owiek wobec zwierzÄ…t oraz jak należy dbać o ich zdrowie.

NastÄ™pnego dnia uczniowie udali siÄ™ do biblioteki. Tam pani bibliotekarka, przygotowaÅ‚a prezentacjÄ™ multimedialnÄ… o przyjaźni czÅ‚owieka ze zwierzÄ™tami. Uczniowie dowiedzieli siÄ™, że naszymi przyjacióÅ‚mi nie muszÄ… być tylko ludzie, mogÄ… być nimi również zwierzÄ™ta. Przyjaźń taka jest możliwa. Znane jest przecież powiedzenie, że  "Pies to najlepszy przyjaciel czÅ‚owieka”. Potem uczniowie rozmawiali na temat wÅ‚asnych przeżyć i doÅ›wiadczeÅ„ w kontaktach ze zwierzÄ™tami, usÅ‚yszeli inne przysÅ‚owia o psach i oglÄ…dali książki, w których bohaterami byÅ‚y psy. Najbardziej zaciekawiÅ‚y ich książki z serii „ Zaopiekuj siÄ™ mnÄ…” oraz lektura dla klasy III, pt. „O psie, który jeździÅ‚ kolejÄ…” Romana Pisarskiego.

Spotkanie w bibliotece zakoÅ„czyÅ‚o siÄ™ wypożyczeniem przez uczniów książek o czworonożnych ulubieÅ„cach.

W. Kostuj