ÅšWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOÅ»ENIA - 29 WRZEÅšNIA 2017

Przygotowania do ÅšDTM rozpoczęły siÄ™ w naszej szkole już w poÅ‚owie wrzeÅ›nia. W tym celu wykonano plakat i gazetkÄ™ zachÄ™cajÄ…cÄ… do ćwiczenia tabliczki mnożenia i dzielenia. W tym roku akcja ta przebiegaÅ‚a podczas zajęć edukacyjnych. 29 wrzeÅ›nia nauczyciele podczas lekcji najpierw przedstawili cele, a nastÄ™pnie Komisje Egzaminacyjne objaÅ›niÅ‚y zasady egzaminu. Potem uczniowie losowali karty egzaminacyjne i odbyÅ‚ siÄ™ egzamin pisemny. Później Komisje Egzaminacyjne zebraÅ‚y losy, sprawdziÅ‚y odpowiedzi i ogÅ‚osiÅ‚y wyniki. Uczniowie, którzy zdobyli maksymalnÄ… liczbÄ™ punktów otrzymali legitymacjÄ™ MT EXPERT, pozostali - nagrodÄ™ pocieszenia - matematycznÄ… sówkÄ™.

Do ÅšDTM wÅ‚Ä…czyÅ‚a siÄ™ Biblioteka Publiczna, w której uruchomiono specjalny program komputerowy i uczniowie klas IV-VII podczas przerw sprawdzali umiejÄ™tność mnożenia i dzielenia w zakresie 100.

Uczniowie klas VI odwiedzili salÄ™ komputerowÄ… i pod kierunkiem nauczyciela również rozwiÄ…zywali tabliczkÄ™ mnożenia i dzielenia wykorzystujÄ…c stronÄ™ internetowÄ… www.matzoo.pl .

A oto wyniki egzaminu!

Wszystkim uczniom gratulujemy! Nauczycielom dziękujemy!

Koordynatorzy
M.Idziak W.Kostuj