Wielkie, Wiosenne Czytanie w IIIe

01.06.2017

25 maja uczniów kl. II e odwiedzili koledzy i koleżanki z klasy III e. Julka z klasy trzeciej przeczytaÅ‚a uczniom książkÄ™ A. Osieckiej pt. „Szczególnie maÅ‚e sny”. Dzieci w piguÅ‚ce zostaÅ‚y zapoznane z biografiÄ… poetki, a nastÄ™pnie z treÅ›ciÄ… książki.
…OÅ›mioletnia Kasia dowiaduje siÄ™, że bÄ™dzie musiaÅ‚a nosić okulary. Udaje siÄ™ do okulisty, a potem do optyka, wujka Edka. Wyznaje mu, że obawia siÄ™ kpin ze strony kolegów. Wuj radzi, żeby powiedziaÅ‚a, że sÄ… to okulary wyjÄ…tkowe i sÅ‚użą do powiÄ™kszania szczególnie maÅ‚ych snów….
Uczniowie zapamiÄ™tali bardzo dużo szczegóÅ‚ów zwiÄ…zanych z książkÄ…, zostaÅ‚y poruszone tematy dotyczÄ…ce zdrowia oraz puenty - że nie należy siÄ™ wyÅ›miać z innych osób!

M. Idziak