Ia i trucizny

16.05.2017

„Trucizny mogÄ… być wszÄ™dzie – naucz siÄ™ je rozpoznawać” – realizacja programu w kl. I a

W ramach realizacji programu profilaktycznego „Trucizny mogÄ… być wszÄ™dzie – naucz siÄ™ je rozpoznawać” uczniów klasy I a odwiedziÅ‚a pani Natalia Niewiada, mama jednego z chÅ‚opców. PrzedstawiÅ‚a bardzo ciekawÄ… prezentacjÄ™ na temat trucizn w otaczajÄ…cym nas Å›wiecie oraz zapoznaÅ‚a z substancjami chemicznymi dodawanymi do żywnoÅ›ci. Dzieci miaÅ‚y okazjÄ™ poczuć zapach sztucznych aromatów wzbogacajÄ…cych różne produkty. Na koniec spotkania odbyÅ‚a siÄ™ degustacja naturalnego napoju malinowego przygotowanego przez paniÄ… NataliÄ™. Po zajÄ™ciach dzieci zgodnie stwierdziÅ‚y, iż  „produkty bez konserwantów nie tylko sÄ… zdrowe, ale i smakujÄ…”.
Dziękujemy pani Natalii za ciekawe spotkanie oraz za propagowanie zdrowego stylu życia.

Beata Zdunek