II c i II e na wirtualnej wycieczce

03.05.2017

W kwietniu uczniowie klas II c i II e za sprawÄ… leÅ›nika pracujÄ…cego w NadleÅ›nictwie Jarocin pana Jakuba Wojdeckiego, zostali zaproszeni na wirtualnÄ… wyprawÄ™ do lasu. Przeżyli bardzo interesujÄ…cÄ…, edukacyjnÄ… przygodÄ™ (kliknij). Odkryli wiele ciekawostek zwiÄ…zanych z lasem i jego mieszkaÅ„cami. Dowiedzieli siÄ™ miÄ™dzy innymi, jaka jest różnica miÄ™dzy Å›ladem, a tropem zwierzÄ…t. Podczas przygotowanej prezentacji uczniowie mogli usÅ‚yszeć i zobaczyć najważniejszych mieszkaÅ„ców lasów. ZapamiÄ™tali, że królem lasu jest jeleÅ„, a sójka jego strażnikiem. Pan Jakub dokonaÅ‚ stosownej ewaluacji wyprawy do lasu. Dzieci miaÅ‚y za zadanie odgadnąć do jakich zwierzÄ…t należą prezentowane przez goÅ›cia odgÅ‚osy np. jelenia, dzika czy sowy, odnaleźć ich mieszkania oraz rozpoznać tropy. Uczniowie bardzo dobrze zdali egzamin ze sÅ‚uchania ze zrozumieniem, co z pewnoÅ›ciÄ… ucieszyÅ‚o prelegenta, który w ciekawy sposób opowiedziaÅ‚ o lesie i zachÄ™ciÅ‚ dzieci do dbania o ten zielony dom oraz szanowania żyjÄ…cych w nim istot.

M. Augustyniak G. Tobolska