zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

KOMUNIKATY

UWAGA!

Informujemy Rodziców, że szkoÅ‚a uczestniczy w programach:
"Szklanka Mleka" oraz " Owoce i warzywa w szkole"

UWAGA!

Rodzicu, zapoznaj siÄ™ siÄ™ z wynikami
EWALUACJI WEWNĘTRZNEJ

"Bezpieczne posługiwanie się komputerem
i jego oprogramowaniem"

SPRAWA -TORNISTER

Szanowni Rodzice!
Zbyt ciężki tornister może zaburzyć prawidÅ‚owy rozwój krÄ™gosÅ‚upa dziecka. Należy zwrócić uwagÄ™, iż na wagÄ™ tornistra z zawartoÅ›ciÄ… nie skÅ‚ada siÄ™ tylko waga pustego tornistra i waga podrÄ™czników, zeszytów i zeszytów ćwiczeÅ„.
Na wagÄ™ tÄ… skÅ‚adajÄ… siÄ™ także przybory szkolne, przybory do zajęć plastycznych, a także przedmioty, które nie sÄ… zwiÄ…zane z naukÄ… (zabawki, przenoÅ›ne gry komputerowe, albumy ze zdjÄ™ciami, butelki z napojami itp.). Bardzo czÄ™sto wÅ‚aÅ›nie wszystkie te dodatkowo noszone przedmioty wpÅ‚ywajÄ… na przekroczenie wÅ‚aÅ›ciwej wagi szkolnego tornistra.

Drodzy Rodzice!
Zadbajcie o to, aby Wasze dzieci nie uginały się pod ciężarem szkolnego tornistra!

Należy zwrócić szczególnÄ… uwagÄ™ na:
- wagÄ™ pustego tornistra
- szerokie, regulowane szelki
- usztywnionÄ…, przylegajÄ…cÄ… do pleców Å›ciankÄ™
- dodatkowe zapęcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej
- codziennie kontrolować zawartość tornistrów i eliminować zbÄ™dne przedmioty
- symetrycznie rozkładać ciężar
- kupować zeszyty w miękkich oprawach
- zwracać uwagę na noszenie tornistra na obu ramionach

Wielkopolski PaÅ„stwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

SzkoÅ‚a Podstawowa nr 4 w Jarocinie zgodnie z rozporzÄ…dzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2012 r. w sprawie bezpieczeÅ„stwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkoÅ‚ach i placówkach (Dz. U. 03.6.69 ze zmianami) zapewnia w pomieszczeniach szkoÅ‚y wszystkim uczniom możliwość pozostawienia części podrÄ™czników i przyborów szkolnych. Uczniowie klas pierwszych korzystajÄ… również z tej możliwoÅ›ci.

A. Kostro

BEZPIECZNY INTERNET

Rodzicu!

naucz swoje dziecko bezpiecznego korzystania z Internetu.