zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

POMAGAMY!

SZLACHETNA PACZKA
Już niedługo święta, każdy o kimś pamięta...

PamiÄ™tali uczniowie klasy III c i III f, którzy zorganizowali "SzlachetnÄ… paczkÄ™" dla wychowanków Domu Dziecka w Górze.

W ramach wolontariatu pozbierane artykuÅ‚y papiernicze od wszystkich uczniów klas I - III zostaÅ‚y przekazane dzieciom wraz z życzeniami
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

A. Litke, L. Szymkowiak

UWAGA !

Chętne klasy mogą wziąć udział w akcji

GÓRA GROSZA

Wielkie liczenie groszy

9 grudnia zakoÅ„czyliÅ›my zbieranie pieniÄ™dzy w ramach akcji GÓRA GROSZA. Obecnie rozpoczęło siÄ™ klasowe liczenie zebranych monet. To ciężka, żmudna praca, ponieważ należy oddzielić pieniążki o poszczególnych nominaÅ‚ach, zliczyć je i opisać. ZajÄ™cia edukacji matematycznej w praktyce - bezcenne doÅ›wiadczenie dla każdego z uczniów sÄ… niewÄ…tpliwie atutem przystÄ…pienia naszej szkoÅ‚y do tej akcji. Celem nadrzÄ™dnym - pomoc dzieciom, które nie mogÄ… wychowywać siÄ™ w swoich biologicznych rodzinach. NastÄ™pnym etapem, tej integrujÄ…cej spoÅ‚eczność szkolnÄ… akcji, bÄ™dzie przeliczanie pieniÄ™dzy poszczególnych klas, pakowanie groszy do worków i kartonów oraz wysyÅ‚anie ich PocztÄ… PolskÄ… do Towarzystwa Nasz Dom. Podsumowanie caÅ‚ej akcji nastÄ…pi już w nowym 2017 roku.

DziÄ™kujemy wszystkim za ich mrówczÄ… pracÄ™ jej przebieg najlepiej oddajÄ… zdjÄ™cia.

G. Tobolska

MOÅ»ESZ POMÓC I TY  :)
RafaÅ‚ku – dla Ciebie!

W październiku caÅ‚a spoÅ‚eczność ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ nr 4 w Jarocinie wraz z dyrekcjÄ… i nauczycielami zaangażowaÅ‚a siÄ™ w zbiórkÄ™ pieniÄ™dzy na rzecz ciężko chorego czterolatka, RafaÅ‚ka Wojciechowskiego. W klasach, salach przedszkolnych pojawiÅ‚y siÄ™ skarbonki i wszyscy bardzo starali siÄ™ pomóc mÅ‚odszemu, ciężko doÅ›wiadczonemu koledze z Jarocina. OkazaÅ‚o siÄ™, że wzorowo odrobiliÅ›my zadanie domowe w zakresie ksztaÅ‚towania postaw prospoÅ‚ecznych – empatiÄ™ opanowaliÅ›my do perfekcji angażujÄ…c siÄ™ w tÄ™ akcjÄ™ pomocowÄ…, dzielÄ…c siÄ™ tym, co posiadamy.

Åšwiadczy o tym chociażby OGROMNA kwota pieniÄ™dzy, którÄ… udaÅ‚o siÄ™ zebrać w naszych obu placówkach: 2706 zÅ‚ 87 gr!!!

ZostaÅ‚a ona przekazana Fundacji „Ogród MarzeÅ„” przez przedstawicieli uczniów i przedszkolaków 24 października. GÅ‚Ä™boko wierzymy, że zebrana kwota pieniÄ™dzy pomoże rodzinie RafaÅ‚ka, wspierajÄ…c jego dalsze leczenie, a nam uzmysÅ‚owi jakim darem jest zdrowie!
DziÄ™kujÄ…c wszystkim razem i każdemu z osobna za zaangażowanie, cytat ze strony MEN, które ogÅ‚osiÅ‚o obecny rok szkolny ROKIEM WOLONTARIATU

„Wolontariat szkolny rozwija kompetencje spoÅ‚eczne i interpersonalne uczniów, w tym szacunek do drugiego czÅ‚owieka, uwrażliwia na potrzeby osób potrzebujÄ…cych, empatiÄ™ oraz aktywizuje wspóÅ‚pracÄ™ z organizacjami pozarzÄ…dowymi”.

G. Tobolska