zaloguj si─Ö   |    zarejestruj si─Ö   |    mapa strony   |

SmodCMS

POMAGAMY!

SZLACHETNA PACZKA
Ju┼╝ nied┼éugo ┼Ťwi─Öta, ka┼╝dy o kim┼Ť pami─Öta...

Pami─Ötali uczniowie klasy III c i III f, którzy zorganizowali "Szlachetn─ů paczk─Ö" dla wychowanków Domu Dziecka w Górze.

W ramach wolontariatu pozbierane artyku┼éy papiernicze od wszystkich uczniów klas I - III zosta┼éy przekazane dzieciom wraz z ┼╝yczeniami
Radosnych ┼Üwi─ůt Bo┼╝ego Narodzenia.

A. Litke, L. Szymkowiak

UWAGA !

Ch─Ötne klasy mog─ů wzi─ů─ç udzia┼é w akcji

GÓRA GROSZA

Wielkie liczenie groszy

9 grudnia zako┼äczyli┼Ťmy zbieranie pieni─Ödzy w ramach akcji GÓRA GROSZA. Obecnie rozpocz─Ö┼éo si─Ö klasowe liczenie zebranych monet. To ci─Ö┼╝ka, ┼╝mudna praca, poniewa┼╝ nale┼╝y oddzieli─ç pieni─ů┼╝ki o poszczególnych nomina┼éach, zliczy─ç je i opisa─ç. Zaj─Öcia edukacji matematycznej w praktyce - bezcenne do┼Ťwiadczenie dla ka┼╝dego z uczniów s─ů niew─ůtpliwie atutem przyst─ůpienia naszej szko┼éy do tej akcji. Celem nadrz─Ödnym - pomoc dzieciom, które nie mog─ů wychowywa─ç si─Ö w swoich biologicznych rodzinach. Nast─Öpnym etapem, tej integruj─ůcej spo┼éeczno┼Ť─ç szkoln─ů akcji, b─Ödzie przeliczanie pieni─Ödzy poszczególnych klas, pakowanie groszy do worków i kartonów oraz wysy┼éanie ich Poczt─ů Polsk─ů do Towarzystwa Nasz Dom. Podsumowanie ca┼éej akcji nast─ůpi ju┼╝ w nowym 2017 roku.

Dzi─Ökujemy wszystkim za ich mrówcz─ů prac─Ö jej przebieg najlepiej oddaj─ů zdj─Öcia.

G. Tobolska

MO┼╗ESZ POMÓC I TY  :)
Rafa┼éku – dla Ciebie!

W pa┼║dzierniku ca┼éa spo┼éeczno┼Ť─ç Zespo┼éu Szkó┼é nr 4 w Jarocinie wraz z dyrekcj─ů i nauczycielami zaanga┼╝owa┼éa si─Ö w zbiórk─Ö pieni─Ödzy na rzecz ci─Ö┼╝ko chorego czterolatka, Rafa┼éka Wojciechowskiego. W klasach, salach przedszkolnych pojawi┼éy si─Ö skarbonki i wszyscy bardzo starali si─Ö pomóc m┼éodszemu, ci─Ö┼╝ko do┼Ťwiadczonemu koledze z Jarocina. Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e wzorowo odrobili┼Ťmy zadanie domowe w zakresie kszta┼étowania postaw prospo┼éecznych – empati─Ö opanowali┼Ťmy do perfekcji anga┼╝uj─ůc si─Ö w t─Ö akcj─Ö pomocow─ů, dziel─ůc si─Ö tym, co posiadamy.

┼Üwiadczy o tym chocia┼╝by OGROMNA kwota pieni─Ödzy, któr─ů uda┼éo si─Ö zebra─ç w naszych obu placówkach: 2706 z┼é 87 gr!!!

Zosta┼éa ona przekazana Fundacji „Ogród Marze┼ä” przez przedstawicieli uczniów i przedszkolaków 24 pa┼║dziernika. G┼é─Öboko wierzymy, ┼╝e zebrana kwota pieni─Ödzy pomo┼╝e rodzinie Rafa┼éka, wspieraj─ůc jego dalsze leczenie, a nam uzmys┼éowi jakim darem jest zdrowie!
Dzi─Ökuj─ůc wszystkim razem i ka┼╝demu z osobna za zaanga┼╝owanie, cytat ze strony MEN, które og┼éosi┼éo obecny rok szkolny ROKIEM WOLONTARIATU

„Wolontariat szkolny rozwija kompetencje spo┼éeczne i interpersonalne uczniów, w tym szacunek do drugiego cz┼éowieka, uwra┼╝liwia na potrzeby osób potrzebuj─ůcych, empati─Ö oraz aktywizuje wspó┼éprac─Ö z organizacjami pozarz─ůdowymi”.

G. Tobolska