zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

Poprawa bezpieczeÅ„stwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza niÄ… – to gÅ‚ówny cel programu „BEZPIECZNA+”

Program „Bezpieczna+” bÄ™dzie realizowany w latach 2015-2018. Celem „Bezpiecznej+” jest przede wszystkim poprawa bezpieczeÅ„stwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza niÄ….
Realizowane w ramach programu działania będą obejmowały następujące obszary:

• bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni,
  • ksztaÅ‚towanie otwartoÅ›ci i budowanie pozytywnego klimatu szkoÅ‚y,
  • poprawÄ™ bezpieczeÅ„stwa fizycznego w szkoÅ‚ach,
  • tworzenie warunków do prowadzenia przez powiatowe i miejskie jednostki PaÅ„stwowej Straży Pożarnej praktycznych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeÅ„stwa przeciwpożarowego.

PrzystÄ™pujÄ…c do projektu „Bezpieczna+” szkoÅ‚a skupiÅ‚a siÄ™ na zadaniu:
aktywizowanie uczniów w celu zwiÄ™kszenia otwartoÅ›ci uczniów na wspóÅ‚pracÄ™ z otoczeniem z peÅ‚nym zapewnieniem bezpieczeÅ„stwa

Zakładane cele realizacji zadania:
1. Aktywizowanie uczniów w celu wspóÅ‚pracy ze Å›rodowiskiem poprzez udziaÅ‚ w zajÄ™ciach pozalekcyjnych, artystycznych, sportowych i kulturalnych.
2. Kształtowanie umiejętności poprawnego komunikowania się
3. Stworzenie jasnych reguÅ‚ wspóÅ‚pracy miÄ™dzy uczniami
4. Zapewnienie pomocy i wsparcia nauczyciela
5. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w czasie zajęć
6. Eliminowanie niepożądanych zachowań wobec drugiej osoby oraz nauka funkcjonowania w akceptowanych formach zachowań
7. Poznawanie alternatywnych sposobów spÄ™dzania czasu wolnego, budzenie pasji, rozwijanie zainteresowaÅ„
8. Dostarczanie silnych wrażeń odwołujących się do zainteresowań dzieci, dostosowanych do jego możliwości rozwojowych

Sposoby realizacji zadania:
1. UdziaÅ‚ w zajÄ™ciach proponowanych przez szkoÅ‚Ä™ zgodnych z oczekiwaniami uczniów.
2. Organizowanie wystaw dla najbliższego otoczenia
3. Organizowanie wystÄ™pów (teatr, taniec, ruch) dla lokalnego Å›rodowiska
4. UdziaÅ‚ w zajÄ™ciach organizowanych w ramach wspóÅ‚pracy z organizacjÄ… harcerskÄ…