zaloguj si─Ö   |    zarejestruj si─Ö   |    mapa strony   |

SmodCMS

Poprawa bezpiecze┼ästwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza ni─ů – to g┼éówny cel programu „BEZPIECZNA+”

Program „Bezpieczna+” b─Ödzie realizowany w latach 2015-2018. Celem „Bezpiecznej+” jest przede wszystkim poprawa bezpiecze┼ästwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza ni─ů.
Realizowane w ramach programu dzia┼éania b─Öd─ů obejmowa┼éy nast─Öpuj─ůce obszary:

• bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni,
  • kszta┼étowanie otwarto┼Ťci i budowanie pozytywnego klimatu szko┼éy,
  • popraw─Ö bezpiecze┼ästwa fizycznego w szko┼éach,
  • tworzenie warunków do prowadzenia przez powiatowe i miejskie jednostki Pa┼ästwowej Stra┼╝y Po┼╝arnej praktycznych zaj─Ö─ç dla dzieci z zakresu bezpiecze┼ästwa przeciwpo┼╝arowego.

Przyst─Öpuj─ůc do projektu „Bezpieczna+” szko┼éa skupi┼éa si─Ö na zadaniu:
aktywizowanie uczniów w celu zwi─Ökszenia otwarto┼Ťci uczniów na wspó┼éprac─Ö z otoczeniem z pe┼énym zapewnieniem bezpiecze┼ästwa

Zakładane cele realizacji zadania:
1. Aktywizowanie uczniów w celu wspó┼épracy ze ┼Ťrodowiskiem poprzez udzia┼é w zaj─Öciach pozalekcyjnych, artystycznych, sportowych i kulturalnych.
2. Kszta┼étowanie umiej─Ötno┼Ťci poprawnego komunikowania si─Ö
3. Stworzenie jasnych regu┼é wspó┼épracy mi─Ödzy uczniami
4. Zapewnienie pomocy i wsparcia nauczyciela
5. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w czasie zajęć
6. Eliminowanie niepo┼╝─ůdanych zachowa┼ä wobec drugiej osoby oraz nauka funkcjonowania w akceptowanych formach zachowa┼ä
7. Poznawanie alternatywnych sposobów sp─Ödzania czasu wolnego, budzenie pasji, rozwijanie zainteresowa┼ä
8. Dostarczanie silnych wra┼╝e┼ä odwo┼éuj─ůcych si─Ö do zainteresowa┼ä dzieci, dostosowanych do jego mo┼╝liwo┼Ťci rozwojowych

Sposoby realizacji zadania:
1. Udzia┼é w zaj─Öciach proponowanych przez szko┼é─Ö zgodnych z oczekiwaniami uczniów.
2. Organizowanie wystaw dla najbli┼╝szego otoczenia
3. Organizowanie wyst─Öpów (teatr, taniec, ruch) dla lokalnego ┼Ťrodowiska
4. Udzia┼é w zaj─Öciach organizowanych w ramach wspó┼épracy z organizacj─ů harcersk─ů