zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

III e z wizytÄ… w piekarni

20.10.2016

SkÄ…d siÄ™ bierze chleb? Na czym polega praca piekarza? W jaki sposób przygotowuje siÄ™ pieczywo? Na te pytania uczniowie klas III e szukali odpowiedzi podczas wizyty w Piekarni K&M Deischsler w Jarocinie.

Uczniowie mieli okazjÄ™ przyjrzeć siÄ™ przyrzÄ…dom i maszynom, które w piekarni speÅ‚niajÄ… ważnÄ… rolÄ™. ZapoznaÅ‚y siÄ™ ze sposobem przygotowania wypieku pieczywa oraz produktami potrzebnymi do jego wytworzenia. NiezwykÅ‚Ä… atrakcjÄ… okazaÅ‚o siÄ™ samodzielne przygotowanie buÅ‚eczek oraz degustacja wypieków.

Na koniec wszyscy zostali hojnie obdarowani Å›wieżo upieczonymi buÅ‚eczkami. ByÅ‚o bardzo interesujÄ…co i pachnÄ…co! Zapewne nieraz zapach pysznego, Å›wieżo upieczonego chleba przypomni dzieciom o wizycie w piekarni….

M. Idziak

Wersja do druku