III e z wizytÄ… w piekarni

20.10.2016

SkÄ…d siÄ™ bierze chleb? Na czym polega praca piekarza? W jaki sposób przygotowuje siÄ™ pieczywo? Na te pytania uczniowie klas III e szukali odpowiedzi podczas wizyty w Piekarni K&M Deischsler w Jarocinie.

Uczniowie mieli okazjÄ™ przyjrzeć siÄ™ przyrzÄ…dom i maszynom, które w piekarni speĹ‚niajÄ… waĹĽnÄ… rolÄ™. ZapoznaĹ‚y siÄ™ ze sposobem przygotowania wypieku pieczywa oraz produktami potrzebnymi do jego wytworzenia. NiezwykĹ‚Ä… atrakcjÄ… okazaĹ‚o siÄ™ samodzielne przygotowanie buĹ‚eczek oraz degustacja wypieków.

Na koniec wszyscy zostali hojnie obdarowani Ĺ›wieĹĽo upieczonymi buĹ‚eczkami. ByĹ‚o bardzo interesujÄ…co i pachnÄ…co! Zapewne nieraz zapach pysznego, Ĺ›wieĹĽo upieczonego chleba przypomni dzieciom o wizycie w piekarni….

M. Idziak

19.05.2024 // www.sp4jarocin.pl/archiwum