zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

Spotkania z pięknym czytaniem naszych gości

29.09.2016

W piÄ™kne wrzeÅ›niowe popoÅ‚udnie uczniów kl. 2e do wspólnego czytania, sÅ‚uchania, a zwÅ‚aszcza "jÄ™zykowych wygibasów" zaprosiÅ‚a pani Izabela Porzucek, mama jednego z chÅ‚opców.

Ponieważ dzieci odwiedziÅ‚a osoba na co dzieÅ„ pracujÄ…ca jako logopeda, nie obyÅ‚o siÄ™ bez trudnych wierszyków typu:

"Kurkiem kranu kręci kruk,
kroplÄ… tranu brudzÄ…c bruk,
a przy kranie, robiÄ…c pranie,
królik gra na fortepianie."

Te z pozoru Å‚atwe wierszyki dla dzieci, sÄ… nie lada wyzwaniem dla wszystkich, którzy je gÅ‚oÅ›no czytajÄ…, a przy tym stanowiÄ… okazjÄ™ do zabawy i ćwiczÄ… poprawność wymowy oraz dykcjÄ™. Pani Izabela Porzucek podarowaÅ‚a wszystkim taki zestaw wierszyków do samodzielnych ćwiczeÅ„ w domu.

ZachÄ™ciÅ‚a również dzieci do czytania książek o Neli, maÅ‚ej reporterce, która zwiedza Å›wiat i opisuje jego piÄ™kno w interesujÄ…cy sposób. Uczniowie po raz kolejny z dużym zainteresowaniem wziÄ™li udziaÅ‚ w spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z piÄ™knym czytaniem naszych goÅ›ci". DziÄ™kujemy !

G. Tobolska

Wersja do druku