Spotkania z pięknym czytaniem naszych gości

29.09.2016

W piÄ™kne wrzeĹ›niowe popoĹ‚udnie uczniów kl. 2e do wspólnego czytania, sĹ‚uchania, a zwĹ‚aszcza "jÄ™zykowych wygibasów" zaprosiĹ‚a pani Izabela Porzucek, mama jednego z chĹ‚opców.

PoniewaĹĽ dzieci odwiedziĹ‚a osoba na co dzieĹ„ pracujÄ…ca jako logopeda, nie obyĹ‚o siÄ™ bez trudnych wierszyków typu:

"Kurkiem kranu kręci kruk,
kroplÄ… tranu brudzÄ…c bruk,
a przy kranie, robiÄ…c pranie,
królik gra na fortepianie."

Te z pozoru Ĺ‚atwe wierszyki dla dzieci, sÄ… nie lada wyzwaniem dla wszystkich, którzy je gĹ‚oĹ›no czytajÄ…, a przy tym stanowiÄ… okazjÄ™ do zabawy i ćwiczÄ… poprawność wymowy oraz dykcjÄ™. Pani Izabela Porzucek podarowaĹ‚a wszystkim taki zestaw wierszyków do samodzielnych ćwiczeĹ„ w domu.

ZachÄ™ciĹ‚a równieĹĽ dzieci do czytania ksiÄ…ĹĽek o Neli, maĹ‚ej reporterce, która zwiedza Ĺ›wiat i opisuje jego piÄ™kno w interesujÄ…cy sposób. Uczniowie po raz kolejny z duĹĽym zainteresowaniem wziÄ™li udziaĹ‚ w spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z piÄ™knym czytaniem naszych goĹ›ci". DziÄ™kujemy !

G. Tobolska

19.05.2024 // www.sp4jarocin.pl/archiwum