zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

SmodCMS

Dzień Patrona Szkoły

16.12.2016

Uroczyste spotkanie z poezją Władysława Broniewskiego – PATRONA SZKOŁY odbyło się 16 grudnia 2016 r. Narracja uroczystości prowadzona była w konwencji pamiętnika ukazującego fragmenty życia i twórczości.

Kolejne etapy drogi literackiej poety oddały wiersze wykonane przez laureatów i osoby wyróżnione w Konkursie Recytatorskim Poezji Władysława Broniewskiego: Władysław Broniewski, Poezja, Ciągle o Warszawie, Bagnet na broń, Ballady i romanse, Żołnierz polski, List z więzienia, Nic więcej, Wnukowi, Maria, Anka, Śmierć, Pożar, Teczka Zosi, W ogródku Zosi, Nocny gość. Usłyszeliśmy również nagranie wiersza Miasto rodzinne w wykonaniu samego autora oraz utwór Poezja śpiewany przez Stana Borysa.

Przy okazji naszych kolejnych obchodów Dnia Patrona należy wspomnieć, iż poeta jest dziś na nowo odkrywany przez twórców oraz krytyków i ceniony przede wszystkim za umiejętność przekazywania emocji.

I. Woźnica, K. Motała

Wersja do druku