zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

SmodCMS

III d i pieczenie pierników

11.12.2016

Dnia 8 grudnia uczniowie klasy IIId wraz ze swoimi kolegami z edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli przepiękne przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”, przygotowane przez młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Po sesji zdjęciowej z aktorami nie wszyscy uczniowie wrócili od razu do szkoły.

Klasa IIId została podzielona na dwie grupy i pomaszerowała do sal lekcyjnych, troszkę innych niż nasze, bo oprócz tablic i ławek były tam też szafki kuchenne, piece, stoły itd. Właśnie w tych „klasach”, pod czujnym okiem Pani Alicji Łuczak, Pani Karoliny Szymenderskiej oraz uczennic z „Jedynki” dzieci zabrały się do pracy, czyli wypieku świątecznych, baśniowych pierniczków.

Najpierw mieszały tzw. suche składniki, potem ubijały jajka mikserem, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie pierniki piekły się w kilku piecykach, a po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach słodkich pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania, białym jak śnieg lukrem i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Nie obyło się też bez degustacji i słodkiej herbatki. Na koniec wróciliśmy do szkoły z koszem przepysznych pierników, które postanowiliśmy przechować do naszej klasowej Wigilii. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo przygotowania świąteczne w IIId już rozpoczęte.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Alicji Łuczak i Pani Karolinie Szymenderskiej za zaproszenie i udział w „Piernikowym Spotkaniu z Jedynką”, za super zabawę i bardzo miłe przyjęcie. Dziękujemy również Pani Katarzynie Pietrzak, prywatnie mamie Amelki, za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.

Zapraszamy do Galerii :)

W. Kostuj