zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

Z wizytÄ… w Skarbczyku

30.11.2016

Klasy V a, b, c odwiedziÅ‚y Skarbczyk, gdzie obejrzaÅ‚y wystawÄ™ pt. ''DzieÅ‚a wielkich mistrzów".
Bardzo miÅ‚o przywitaÅ‚ nas pan Filip Fajfer, który zaprezentowaÅ‚ prace plastyków z powiatu jarociÅ„skiego.

Szeroki wachlarz technik wykonywanych przez lokalnych artystów stwarzaÅ‚ warunki do wielorakich interpretacji tego samego dzieÅ‚a. Zaprezentowane na wystawie prace byÅ‚y różne pod wzglÄ™dem techniki, formatu i podejÅ›cia do realizacji tematu.

Uczniów zachwyciÅ‚a nie tylko bezpoÅ›redniość, ale też symbolika interpretacji odtwarzanych motywów. ZaciekawiÅ‚y ich różnorodne techniki prac: malarstwo sztalugowe, rÄ™kodzieÅ‚o, rzeźba, fotografia, origami, instalacje, haft krzyżykowy, odbitka szablonem na pÅ‚ycie granitowej, szablon i spray na pÅ‚ótnie, pÅ‚askorzeźba oraz prace tworzone przy użyciu nowoczesnych technologii. Usatysfakcjonowani i zadowoleni wróciliÅ›my do szkoÅ‚y.

R. OÅ‚tarzewska

Wersja do druku