zaloguj siÄ™   |    zarejestruj siÄ™   |    mapa strony   |

SmodCMS

22.11.2016

W dniu 18 listopada uczniowie klas V a, V b i V c zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie teatralne z okazji Święta Niepodległości.

„Stara szabla. Niech ona opowie, gdzie byÅ‚a co widziaÅ‚a,
może mÅ‚odzieniec wyrwie siÄ™ ze snu. Wtedy spyta: czym jest Polska?”

Uczniowie „aktorzy” wcielajÄ…c siÄ™ w rolÄ™: nastolatka, jego rodziców i dziadka oraz przedstawiajÄ…c sceny z życia codziennego tej rodziny uÅ›wiadomili widzom jak ważna byÅ‚a walka o odzyskanie niepodlegÅ‚oÅ›ci przez PolskÄ™ i jak bardzo każdy z nas mimo codziennego zabiegania to docenia. DziÄ™ki scenom jakie rozgrywaÅ‚y siÄ™ w przedstawieniu na pewno niejeden z widzów zauważyÅ‚, że „gra na komputerze” nie jest najważniejsza i że warto czasem posÅ‚uchać opowieÅ›ci dziadków.

W trakcie przedstawienia przewijaÅ‚y siÄ™ również inne postaci: muzy, żoÅ‚nierze, recytatorzy, którzy wspominali ważne fakty i postaci z historii naszej ojczyzny.

Profesjonalnie odegrane przez uczniów sceny z pewnoÅ›ciÄ… Å›wiadczÄ… o ich nieprzeciÄ™tnym talencie. Przedstawienie zostaÅ‚o entuzjastycznie przyjÄ™te przez widzów.

Maria Urbaniak

Wersja do druku